Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki i Mirabelki! Wiem, że Mireczki to dobre chłopaki i siedząc tu ponad 15 lat wielokrotnie utwierdzałam się w przekonaniu, że w Wykopie siła. Moja mama od ponad 30 lat pracuje w Przedszkolu Specjalnym Orzeszek w #poznan . Przedszkole przyjmuje dzieci ze złożoną wieloraką niepełnosprawnością dla których miejsca nie ma często w innych placówkach. Codziennie dzieci są odbierane od rodziców i dowożone do przedszkola specjalnym busem, dzięki któremu to przemieszanie się i rehabilitacja jest w ogóle możliwa. Niestety ich obecny wysłużony Volkswagen powoli odmawia posłuszeństwa a nowy potrzebny samochód to duży koszt. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeśli zechcecie dołożyć swoją cegiełkę do kupna nowego będzie nam bardzo miło! https://www.siepomaga.pl/bus-orzeszek

#pomagajzwykopem #pomocy #niepelnosprawni
  • 5
@obs_ordine: Czemu nie naparzają o transport finansowany z UM Poznań realizowany przez Politowicza? Z ciekawości pytam.
Sami korzystamy, tyłka nie urywa jeśli chodzi o ich ogarnięcie ale zawsze coś i młody może być w przedszkolu, bo jedyne do jakiego się dostał jest na Dębcu, a my z Umultowa.
@ludzik: Tego typu przedszkole musi mieć własny samochód jak i 'własnych' kierowców, którzy mają odpowiednią wiedzę i umiejętności by zareagować w razie sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Dzieci w Orzeszku są głęboko upośledzone na praktycznie wszystkich płaszczyznach - intelektualnie, ruchowo, nic same nie zrobią, często mają ataki padaczki gdzie trzeba szybko i odpowiednio zareagować, zdarza się, że krzyczą, uderzają się w głowę i wykonują inne gwałtowne mimowolne ruchy.