Wpis z mikrobloga

@Onny: a pamiętam jak pisowskie trolle kilka dni temu po wpisie Tuska na Twitterze(X) wyły na wykopie że co ten Tusk pierodoli jak to tak nie działa tylko pis załatwiał formalności najpierw XD wyjaśnił jednoczenie Dude I trolle
  • Odpowiedz
  • 18
@Onny
Chyba to jest specjalnie transmitowane, żeby robić radę gabinetową pod publikę, argument, nie wbito pierwszej łopaty, nie zbudowano nawet 1 km torów jest czysto populistyczny.
Jeśli przedstawił kosztorys na ekspertyzy to powinien powiedzieć na jakim etapie są projekty, czy zatwierdzono jakiś plan środowiskowy, czy zatwierdzono masterplan, na jakim etapie jest uzgadnianie kolejnych etapów, szukanie wykonawców itd. Mówienie przed kamerami, że nie wbito nawet łopaty jest słabe bo PiS wbił wiele lopat
  • Odpowiedz
@Onny:
To może jeszcze lista tych rzeczy, które zostały zrobione? Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem tego projektu ale słyszałem, że spółka nabyła już ponad 1k hektarów w ramach programu dobrowolnej sprzedaży gruntów, mają wiele projektów w zaawansowanej fazie, część pozwoleń, więc byłoby miło wiedzieć jaka część z tego poszła w tych 2 mld (bez pomijania kupowania poparcia klechów przez dotacje na remonty xD).
  • Odpowiedz
  • 93
@bn1776 ok, masz rację, ale to raczej zwolennicy CPK powinni przedstawić co zostało zrobione. Przecież Horała ma ( albo powinien mieć) pełną wiedzę o tym co działo się w spółce celowej. Jeżeli tak dużo zostało zrobione to wystarczy to pokazać. Dlaczego Duda nie zaprosił Horały na radę, żeby te stanowiska skonfrontować?
  • Odpowiedz
  • 38
@Zoltrix__ pod Łodzią będą dwa tunele. 1. "ogólny" łączący dworce Fabryczna i Kaliska rzeczywiście jest drążony od dawna ( bardzo dawna). Drugi ma być tylko pod CPK i być elementem linii Warszawa - Łódź - Wrocław. To są dwa osobne projekty.
  • Odpowiedz
  • 3
@Xizor

@bn1776 ok, masz rację, ale to raczej zwolennicy CPK powinni przedstawić co zostało zrobione. Przecież Horała ma ( albo powinien mieć) pełną wiedzę


Zgadzam się w 100%, że na ten temat powinna się toczyć dyskusja, spółka i zarząd powinien przedstawić raporty i decyzje jakie już ostrzymał, uwagi ze strony projektantów co należy zmienić lub wziąć pod uwagę, kosztorysy i harmonogramy i na tej podstawie powinna zostać podjęta decyzja czy warto dalej
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@klikambolubie: również jestem za. Mój post dotyczy merytorycznego przygotowanie Tuska do rozmowy na dany temat. Myślę że rząd Tuska będzie kontynuował budowę, ale patrząc na to jak wyglądają rzeczy zostawione przez PiS to zwyczajnie jest tam wielki burdel do posprzątania
  • Odpowiedz
@Onny: @matthewonthego
Ogólnie wydanie tego hajsu raczej nie budzi zastrzeżeń, bo tak gigantyczny projekt swoje kosztuje.
Mnie właśnie ciekawi tylko te 27 mln pln.
Ciekawe jacy niezależni dziennikarze i twórcy internetowi połasili się na to siano.
  • Odpowiedz
@bn1776: Nie to żeby coś, ale pracuję w branży projektowej i jak są duże projekty to kasę tym bardziej dostaje się dopiero PO ROBOCIE a nie przed czy w trakcie. Czyli jak wykonuję projekt to dostaję hajs po dostarczeniu KOMPLETNEJ dokumentacji. A tu nie ma ani dokumentacji ani pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc nawet jak zlecone są ekspertyzy, dzikie węże i inne takie to kasy nie
  • Odpowiedz