Wpis z mikrobloga

Elo. Myślicie że update płyty głównej i RAM do ddr5 się opłaca? Aktualnie gram na płycie i ramie ddr4 + rtx 3080 i i5 12600k. Chce coś zmienić w kompie, bo wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zastanawiam się nad wymianą na rtx4080 albo właśnie płyta+ram. Co byście wymienili? #pcmasterrace #komputery
  • 14
  • Odpowiedz
@Niemamochotyzyc: robić upgrade za dobrze ponad 1000 zł, tylko po to żeby na martwej platformie przejść z DDR4 na DDR5 to jeden z najdziwniejszych pomysłów jakie widziałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sens by to miało jedynie jakbyś jednocześnie też wymienił CPU na X3D. Ostatecznie i tak kierunek upgradu zależy od tego w co grasz i rozdzielczości ekranu.
  • Odpowiedz
@Niemamochotyzyc: Nie ma takiej różnicy między DDR4 a DDR5, aby opłacało się zmienić płytę (mowa o tym samym procesorze). Jeszcze jest druga zależność, im wyższa rozdzielczość, tym mniejszy wpływ na ogólną liczbę klatek ma procesor i ram, a większy wpływ ma karta graficzna.
  • Odpowiedz
@oresa: budżet około 2/3k. W zależności czy nie trzeba będzie dać więcej. Mam około 180fpsow, zablokowane mam na 144 ale problem w tym, że czasami potrafi przyciąć do 110, a dla mnie jest to już zauważalne.
  • Odpowiedz
@oresa: racja. Spróbuję z ryzenem. W najbliższym czasie zmieniam procka, płytę i kości RAM, kartę zostawię, ponieważ w 1440p 3080 radzi sobie najlepiej, a dopłacać za 4080 drugie tyle to bez sensu. Socjet am5 jest też mega przyszłościowy. Jak coś to miałbym komponenty do PC mało używane, kompa składałem w październiku 2022. Wszystkie na gwarancji
  • Odpowiedz
@Niemamochotyzyc: no próbuj ja kupowałem tydzień temu ryzena właśnie z x3d pod warzone typowo to jestem zadowolony poniżej 200 fpsów mi nie spada w warzone z kartą 7800xt 1440p i ustawienia high mieszane z low
  • Odpowiedz
@oresa: słyszałem, że na ryzenach lepiej śmiga, ale z rtxa nie zrezygnuje, od dziecka marzyłem o nvidii, a kiedyś nie było hajsu na najnowsze gtxy więc cisnąłem na radeonie i mam lekki uraz do tej firmy
  • Odpowiedz