Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza RODów?
Przecież to są grunty w centrach miast, które służą garstce emerytów.

Nawet nie chodzi o to żeby je zabrać i koniecznie betonować budując tysiące mieszkań,
ale można z nich równie dobrze zrobić parki dostępne dla wszystkich, a nie jakieś zamknięte księstwa udzielne dla wybranych z ujemną wartością dla innych,
bo co najwyżej można tam poczuć zapach palonych liści i libacje bezdomnych.

A tak wygląda przestrzeń 1 km od metra wierzbno i 4km do pałacu kultury.
analboss - #nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza...

źródło: metro wierzbno 1 km

Pobierz
  • 379
  • Odpowiedz
@analboss: poszło samo rzadkie widzę xD mam chociaż nadzieję, że jesteś deweloperem i masz w tym biznes, bo liczenie, że ktoś na tych terenach zrobi coś realnie dla ludzi, a nie postawi kolejne kurniki z placem zabaw metr na dwa metry to trzeba być wybitnym młotem.
  • Odpowiedz
@analboss: Czytam i oczom nie wierzę! Sprawa jest prosta, a fakty następujące:

1. Granice miast wciąż się powiększają, coś co 70 lat temu było obrzeżami teraz jest "prawie" centrum.

2. Na RODowe samowolki budowlane często jest przymykane urzędnicze oko.

3. Cały teren ROD jest często zamknięty i nie można nawet się przespacerować alejkami.

Rozwiązanie WIN-WIN:

Działki ROD to ogromne tereny w atrakcyjnych lokalizacjach, za które spokojnie można byłoby kupić większy teren
  • Odpowiedz
a obecny teren uwolnić jako parki, jordanki, centra kulturalne. NIKT nie mówi o stawianiu tam pato-developerki.


@tomanito: marzyć to ty sobie możesz, wskaż mi miasto, które atrakcyjny teren przerobi na park, zamiast zarobić na kurnikach
  • Odpowiedz
typ twierdzil ze on moze odstapic od tej dzialki za OPLATA jak miasto zerwie z nim umowe xD


@OskarDeveloperski: nie widziałem tekstu o opłacie, widziałem tekst o odszkodowaniu. Za nasadzenia, obiekty i tym podobne. Pod tym względem ma rację i wszystko masz w przepisach.
  • Odpowiedz
tak bo juz urzedas jakis ruszy dupe jak oni sami tam maja te altany, to ta sama komunistyczna sitwa


@OskarDeveloperski: mhm, komunistyczna sitwa 33 lata po zmianie ustroju. Niezłe:) Odstaw internet na kilka tygodni. Wyjdź z domu. Może jak wrócisz komunistycznej sitwy już nie będzie.
  • Odpowiedz