Wpis z mikrobloga

Witam, wybaczcie za ewentualne błędy techniczne odnośnie wpisu. Jestem głównie czytelnikiem.
Mam pytanie odnośnie Smartwatchy.
Chciałbym osiągnąć coś w typie AppleWatch z Cellular + iPhone odpoczywający poza moim zasięgiem.
Czy z Androidem uda mi się kombinacja, w której zostawiam telefon w domu lub całkowicie o nim zapominam, a korzystam tylko z zegarka poświęcając funkcję aparatu. Czyli posiadam możliwość dzwonienia/pisania/aplikacji komunikatorów/Google Maps/NFC/wodoszczelność z telefonem w dalekiej odległości. Moja sieć to Orange, smartfon Google Pixel 6.
W ostateczności wybrałbym wersje AppleWatch + iPhone lecz nie koniecznie chcę kupować telefon, z którego i tak mam nadzieję nie korzystać (wtedy iPhone 13? do AppleWatch series 9).

Jakie są Wasze wrażenia po korzystaniu niemalże WYŁĄCZNIE z zegarka?

#smartwatch #applewatch #garmin #technologia #esim #zegarki
  • 8
  • Odpowiedz
Witam, wybaczcie za ewentualne błędy techniczne odnośnie wpisu. Jestem głównie czytelnikiem.


@GoodSensi: Temat wałkowany 1000 razy. Używaj funkcji szukaj
Zamykam

  • Odpowiedz
  • 0
@Supaplex: To chociaż 5 linków z 1000 jesteś w stanie mi podesłać? Ewentualnie przed zamknięciem wyszukać w pamięci odpowiedź na pytanie, skoro przeczytałeś 1000 przewałkowanych postów? Wpisując frazę znajduję posty odnośnie kupna zegarka, a nie używania go zamiast telefonu. Standardowo, dążymy do tego by było 1000 tematów z odpowiedzią "poszukaj", które zakopują konkretne odpowiedzi.

  • Odpowiedz
@GoodSensi: garmin to nie smartłacz, tylko precyzyjny dumbwatch do uprawiania sportu, idź pytać noszących szajsungwatch jak klikać w tiktoki na zegarku.
  • Odpowiedz
  • 1
@KHOT: Ok, rozumiem, że tagowanie Garmina to był błąd, dzięki.
Jeśli mógłbyś odpowiedzieć na pytania, które zadałem byłbym wdzięczny.
//Czy osiągnę w smartwatchu z Androidem smsy/połączenia/płatności/Google maps/messenger zostawiając telefon w mieszkaniu?
  • Odpowiedz
@GoodSensi: nie wiem jak z Androidem, ale na YT spokojnie znajdziesz sporo filmów "i changed iPhone for Apple Watch Ultra for one week" i sobie obejrzysz jak to jest żyć tylko ze smartwatchem bez smartfona jeśli chodzi o apple.
  • Odpowiedz
@GoodSensi: Samsung watch 5 i 6, oraz Huawei watch 4 na pewno mają esim i pewnie uda się osiągnąć mniej lub bardziej podobną funkcjonalność, ale nie miałem nigdy do czynienia z żadnym z nich, ani z apple watchem, wiec nawet nie potrafię powiedzieć czy one się różnią mocno możliwościami.
  • Odpowiedz
  • 0
@GoodSensi podziwiam odwagę. Myśl o tym, że wszystko mam robić na czymś tak ograniczonym jak smartwatch sprawia, że robi mi się źle.

Ticwatch choć ma nie najlepsze opinię jako producent z racji na słabe podejście do aktualizacji ma zegar z eSIM który w jakimś stopniu pozwoli ci osiągnąć to co chcesz.

Natomiast miej na uwadze, że te zegarki mają słabą baterię, trzymają krótko, te funkcjonalności wysysają z niej sok. Pomijam rozmawianie przez
  • Odpowiedz