Wpis z mikrobloga

właśnie jakaś #julka z #hr mnie odrzuciła, bo "jestem zamknięty na ludzi" i "zależy im na osobach które są otwarte na nowe znajomości w pracy". ja się rekrutuję jako developer, czy jako #!$%@? barman? XD

#przegryw #it #p0lka
  • 68
  • Odpowiedz
@NijuGMD: a storki dostajesz na glinianych tabliczkach, wcale nie potrzeba kontaktu z ludźmi ( ͡° ͜ʖ ͡°) wcale tez potem nie trzeba zaprezentować funkcjonalności i nikt tego przecież nie będzie testował xD
  • Odpowiedz
  • 2
@rzuf22:
Storki są przygotowywane przez konsultantów.
Oni również je prezentują, czasem mnie biorą jako wsparcie ale oni zajmują się gadaniem.
Od testów są testerzy.
  • Odpowiedz
@NijuGMD: ile lat pracuje w it (a pracuje dluzej niz ty) nie spotkałem sie z takim podejściem, ze istnieje sobie taki klepacz kodu, który nie ma żadnego kontaktu z klientem/zespolem, a wszystkie miękkie rzeczy sa robione za niego. Bardzo niszowa pozycja.

  • Odpowiedz
@NijuGMD: kto to słyszał żeby mówić prawdę na rozmowie o pracę. Przecież jak gadasz z kimś nietechnicznym o gadasz o #!$%@? i to takich jakie chcą usłyszeć.

Też nie lubię pracy z biura ale ja odpowiadam że no widać że czasy się zmieniają więc te 2-3 dni są ok. Po za tym czasem fajnie się spotkać i mieć meetingi face to face. I już się cieszą.

Trzeba być kreatywnym.

Inna sprawa
  • Odpowiedz
Też nie lubię pracy z biura ale ja odpowiadam że no widać że czasy się zmieniają więc te 2-3 dni są ok. Po za tym czasem fajnie się spotkać i mieć meetingi face to face. I już się cieszą.


@russo: o ja #!$%@?, ale niewolnik xD

3 dni z biura w tygodniu to trzeba mieć nierówno pod sufitem

To nie juniorzy #!$%@?ą tą branżę tylko seniorzy z kredytami, którzy zgodzą się
  • Odpowiedz
  • 4
No nie da się z kimś takim pracować na dłuższą metę


@russo: niby dlaczego? Bo nie jest normidronem z którym można pogadać o chlaniu i dupeczkach?
  • Odpowiedz
@NijuGMD Rozmawiac z ludźmi też trzeba umieć, a jak Ty coś takiego na rozmowie rzucasz to od razu na myśl mi nasuwa się, że jesteś bucem i narcyzem, a dodatkowo będą problemy komunikacji między tobą, a resztą teamu.
  • Odpowiedz
@NijuGMD: ale w innych firmach wygląda to inaczej, wiec nie dziw sie, ze szukają kogoś kto spełni wymagania, zwłaszcza ze dobry kontakt z klientem i umiejętności miękkie to w perspektywie najbliższych kilku-kilkunastu lat będzie najważniejszą, o ile nie jedyną, przewaga deva nad AI
  • Odpowiedz
@pedros92: Ziom, ale można powiedzieć naprawdę to w inny sposób niż Kompletnie tego nie rozumiem. Poza tym jesten w stanie uwierzyć, że mógł powiedzieć to jeszcze mniej dyplomatycznie.

Ty mówisz o chorobowym i pełna zgoda nie powinien nikt się czepiać ze masz coś pisać. Natomiast jak składasz papiery o robotę i słyszysz, że jest hybrydowa to jak to skomentujesz to nie dostajesz za to punktów bobusowych.

Zresztą jakbym nie prowadził rekrutacji
  • Odpowiedz
@NijuGMD: a ja to rozumiem, bo potrzeba pracownika to nie tylko potrzeba przełożenia czyjegoś skilla na kod. Ja pracuję w bardzo otwartym i towarzyskim teamie i jakby nam się trafiła taka #!$%@?, to by wyleciała z hukiem, bo nikt nie chciałby pracować z bucem. Szkoda czasu i pieniędzy na wdrażanie.
  • Odpowiedz
właśnie jakaś #julka z #hr mnie odrzuciła, bo "jestem zamknięty na ludzi" i "zależy im na osobach które są otwarte na nowe znajomości w pracy". ja się rekrutuję jako developer, czy jako #!$%@? barman? XD


@NijuGMD: Po tym jak się wypowiadasz mam przekonanie, że "julka z hr" dobrze wykonała robotę dla swojego pracodawcy i odsiała toksycznego gnoma, z którym byłyby kłopoty w pracy zespołowej. Cieszę się, że mogłem pomóc. ( ͡
  • Odpowiedz
@NijuGMD: no nie wiem o czym wy gadacie w pracy ale na ogóle pasuje komuś coś wytłumaczyć w temacie, ten ktoś jest bardziej kumaty lub mniej. Czasem masz osobę całkiem zieloną i teraz trzeba coś przedstawić. Chcesz wprowadzić jakieś zmiany czy masz nowy pomysł to też to trzeba przedstawić w sposób przystępny grupie. I to jest właśnie skill rozmawiania i komunikacji a nie #!$%@? o dupeczkach.

@nad__czlowiek: Ale ty masz
  • Odpowiedz
@NijuGMD: po prostu nie umiesz w rozmowe HR. Tak samo jak pytają cię np. dlaczego zmieniasz pracę to zawsze trzeba mówić, że szukasz możliwości rozwoju, bo jak powiesz prawdę o kasie przykładowo to jesteś do odstrzału. Na Twoje pytanie odpowiadasz po prostu tak/nie i tyle.
  • Odpowiedz
@NijuGMD no to idź na jdg i rób sobie strony na wordpressie a nie rekrutuje się do firmy gdzie się pracuje w zespole autysto. W każdej dużej firmie dzisiaj się pracuje w zespołach i kontakt ze współpracownikami i to czy jesteś toksyczny czy nie jest często ważniejsze niż twoje umiejętności specjalizacyjne. Mamy 2024 rok a nie lata 2000 gdzie jeden Przemo internet w Polsce budował
  • Odpowiedz