Wpis z mikrobloga

Postanowiłem pewnego dnia podgrzać w mikrofali na kolację jajko, obrane i z lodówki.
Rezultat mnie zaskoczył, bo już wcześniej zdarzało mi się to robić ze skutkiem pozytywnym, ale niestety nie tym razem. Chyba po niespełna 10 podgrzewania jajko eksplodowało, aż się drzwiczki otworzyły z hukiem.

Także nie dane mi było zjeść jajko tamtego dnia, ale na szczescie najadlem się strachu, więc wyszło na jedno.

#gotujzwykopem #przegryw
mac666 - Postanowiłem pewnego dnia podgrzać w mikrofali na kolację jajko, obrane i z ...

źródło: 1000014153

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@mac666: Miałeś szczęście że wybuchło w mikrofalówce a nie po wyciągnięciu. Słyszałem o paru przypadkach gdy skończyło się to poważnymi poparzeniami. Tak samo należy unikać podgrzewania w mikrofalówce wody(jakkolwiek to nie brzmi nielogicznie jak już lepiej włożyć z łyżką w środku). Ponieważ woda w mikrofalówce w odpowiednich warunkach może się podgrzać powyżej temperatury wrzenia i "wybuchnąć" po wyciągnięciu.
Waffenek - @mac666: Miałeś szczęście że wybuchło w mikrofalówce a nie po wyciągnięciu...
  • Odpowiedz
Już dawno się nauczyłem, co bym nie grzał w mikrofali to zawsze nakrywam talerzem (gdy grzeję w misce) bądź miską (gdy grzeję na trenerzu).
  • Odpowiedz