Wpis z mikrobloga

Widzę, że Mariusze z Brajton zleciały się na Wykop po wczorajszym wywiadzie w kanale zero i wychwalają elokwencję wczorajszego gościa. Włączyłem na dosłownie 3 minuty i od razu natrafiłem na kłamstwo wieprza. W ciągu tych 3 minut nawalił pełno danych, których 99,999999% osób bez sprawdzenia w necie nie jest w stanie zweryfikować. Powiedział m.in., że w 2015 szczęściem było, że ktoś miał w ogóle pracę, a jak już pracował to najczęściej za minimalną. Jaka jest prawda? W 2015 1,35 mln osób zarabiało pensję minimalną, obecnie 4,5 mln osób (źródło PKO Research) xDDDD
Tyle są warte dane wieprza. Szkoda oglądać, pewnie nie było zdania bez kłamstwa.

#bekazpisu #neuropa #kanalzero #polityka
  • 48
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza:
Weź jeszcze pod uwagę stopę bezrobocia, inflację i kilka innych wskaźników. Samo porównanie 1,35 mln do 4,5 mln na minimalnej ma się nijak bez analizy sytuacji gospodarczej. Taką analizą to nie róznisz się wiele od "wieprza".
  • Odpowiedz
  • 0
Ale co ma ilość zarabiających minimalną do bezrobocia?


@End0: Nie pisałem, że to ma coś ze sobą wspólnego tylko, że wieprz to patologiczny kłamca.
  • Odpowiedz
  • 0
Weź jeszcze pod uwagę stopę bezrobocia, inflację i kilka innych wskaźników. Samo porównanie 1,35 mln do 4,5 mln na minimalnej ma się nijak bez analizy sytuacji gospodarczej. Taką analizą to nie róznisz się wiele od "wieprza".


@SzybkiBiegun: Ale ja żadnej analizy nie robiłem. Po prostu sprawdziłem dane i się okazało, że wieprz ostentacyjnie kłamie.
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: No ale żeby to kłamstwo udowodnić, wyciągasz liczby z dupy, które niczego nie udowadniają, bo typ mówił o czym innym a ty o czym innym.
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza:
No właśnie rzuciłeś liczbami bez kontekstu. To tak jak powiedzieć, że za czasów Tuska było źle, bo minimalna w 2015 wynosiła 1286 zł, a teraz wynosi 4242 zł więc jesteśmy bogatsi, bo mamy więcej pieniędzy XD (bez uwzględnienia inflacji i siły nabywczej).
  • Odpowiedz