Wpis z mikrobloga

#sprzedamauto #motoryzacja #pytanie #prawo
Chcę sprzedać auto prywatnie na umowę kupna sprzedaży, taka dostępna na gov.pl. są tam pozycję dane kupującego takie jak imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer dowodu, w zasadzie to tyle.

Dzwonią do mnie handlarze, którzy chcą kupić auto na firmę, jak wtedy podpisać poprawnie taką umowę. Czy taka umowa ma inny wzór gdy jestem osobą prywatną a sprzedaje na firmę? Czy wystarczy na umowie zamiast numeru dowodu wpisać NIP firmy, postawić jakaś pieczątkę od klienta który pracuje w auto skupie?
  • 10
  • Odpowiedz
@Kaolin28: zależy jaka to firma jak JDG to wystarczy dodać NIP, jak spółka z o o to trochę więcej natomiast inna kwestia to odpowiednie zabezpieczenie się w umowie
  • Odpowiedz
@Kaolin28: Waldek Florkowski nagrał niedawno film o tym co się robi z rękojmią i się okazuje, że sprzedawca i kupujący to mogliby mieć swoje własne szablony umowy i każdy szablon byłby zgodny z prawem i każdy chroniłby bardziej stronę do której należy xD więc to w całości kwestia negocjacji.

Dzwonią do mnie handlarze, którzy chcą kupić auto na firmę,


@Kaolin28: Z ciekawości: jaką propozycję ceny od nich dostajesz? Zgadzają się
  • Odpowiedz
@Kaolin28: to już chyba lepiej przystać na ich warunki bo jak sprzedasz auto prywatnej osobie to pewnie wróci z rękojmią a taki handlarz coś wyklepie i auto pójdzie dalej w obrót xD
  • Odpowiedz
@Kaolin28: Wyłącz rękojmie. Tylko postanowienie o tej treści zwolni cię z odpowiedzialności za wady rzeczy (i to też w ograniczonym zakresie, ale zawsze)
  • Odpowiedz