Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czuję, że zgubiła mnie własna chciwość.
Wziąłem BK2% na mieszkanie za 800k , zarezerwowane jeszcze w czerwcu 2023. Najpierw czułem, że wygrałem, bo deweloper zszedł z 860, ale przekonałem go, że przez limit BK2% nikt mu tyle nei da + wziąłem dwa miejsca postojowe i komórkę (i tak planowałem) na osobnej umowie, bez kredytu.
Czemu narzekam? Płacę teraz 3k raty, a razem z różową mamy zarobki około 25k netto, za dwa miesiące zapewne czeka mnie przeprowadzka do nowego mieszkania i będziemy płacić 3k raty, 1k czynszu, 1k na opłaty, ubezpieczenie na życie etc. i do wydania na życie zostanie nam 20k. Byłem głupi, bo połakomiłem się na bekę i dopłaty od państwa, a mogłem wziąć większe (cztery pokoje zamiast trzech) mieszkanie w centrum. Spokojnie spłacilibyśmy ratę. Teraz zostałem z mieszkaniem dalej od centrum, mniejszym, w gorszej okolicy, a ceny w Śródmieściu, na Żoliborzu i Mokotowie odjechały mi bezpowrotnie. Rozważałem naprawdę ładne mieszkanie na Żoliborzu Artystycznym, ale kosztowało 1.4kk. Gdybyśmy się spłukali z gotówki, to moglibyśmy wziąć kredyt na 800k (zamiast na 600) i może rata byłaby dwa razy wyższa, ale kwestię mieszkania miałbym załatwioną do końca życia.
Nie bądźcie pazerni, nieraz nie warto oszczędzać.
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #przegryw #finanse #finanseosobiste



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
  • Odpowiedz
Żoliborzu Artystycznym,


@mirko_anonim: jako pocieszenie możesz mieć, że Żoliborz Artystyczny to oksymoron, nie ma tam nic wspólnego z Żoliborzem i nie ma tam nic wspólnego ze Sztuką.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim znam gorszy przypadek. Kumpel z siłki wziął kredyt na mieszkanie od dewelopera. Mieszkanie kosztowało 600, 60m2 z mikro podwórkiem. Bank wycenił mieszkanie na 400 i tyle też dał kredytu. Więc mój znajomy wziął 200 gotówkowego (2x100 bo inaczej by nie dostal) aby kupić to mieszkanie.
Opłat łącznie ma 11k w tym momencie. (Rata+czynsz+leasing+zus+wynajem w którym teraz mieszkają).Prowadzi dzielność jako trener personalny. Dochodu ma 15k miesięcznie + 3k żona.
Pierwszy miesiąc opłat
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: korwa mirek, narzekasz a powiem ci jak u mnie jest ! Zarabiam 3.500 na reke, a rate mam 2800 i 350zł na dojazdy do pracy wydaje. 350 mi zostaje :) Wszystko w 1 rok sie #!$%@?ło, utrata pracy, kredyt 40k i złamanie nogi, rok nie spłacania i narosło mi do 100k :) a wam 20k na życie nie starcza ?
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer dlatego najpierw zakup mieszkania, 50% własności każdej ze strony a potem sakramentalne tak. Majątek posiadany przed ślubem nie wchodzi w uposażenie małżeńskie
  • Odpowiedz