Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mowiac szczerze zycie w Polsce dziala na mnie coraz bardziej demotywujaco. Zarabiam dobrze, ale wiem, ze jako pracownik majacy byc tansza wersja zachodniego pewniego sufitu nie przeskocze chocby skaly sraly. Mieszkam u rodziny w domku, moglbym sie wyprowadzic, ale nieruchomosci sa cholernie drogie, a nawet jesli, to nie wiem czy chce sie w nie pchac. Glowny powod - choc nie wierze w wojne z Rosja, tak ilekroc ogladam jakies kanaly ktore poruszaja tematy - jestem juz przekonamy, ze powrot Zetki jest nieunikniony w takiej lub innej formie i do przestawienia wajchy wystarczy jedna prowokacja rosyjska. Strasznie ciezko mi obecnie planowac przyszlosc, wejscie zetki brzmi dla mnie jak koszmar i na pewno obroci wszelkie moje plany o 180 stopni. Posty na tagu #nieruchomosci jednego z uzytkownikow zaczynaja mnie przekonywac, czy moze nie #!$%@? tematu i sprobowac swoich sil w Niemczech mimo ze duzego skoku zarobkowego w swojej branzy nie uswiadcze a na pewno nie bede myslal o zetce. Dodam, ze znam niemiecki.

A to co napisalem to raptem wierzcholek gory lodowej. Polska ma wiele innych problemow, ktore mnie do niej zniechecaja do zapuszczenia korzeni w niej. Dotychczas przymykalem na to oko, bo niezle zarabiam, mieszkam u rodziny i oszczedzam, ale wizja sluzby wojskowej i nieruchow w cenie niemieckich wszystko zmienia.
#emigracja #obowiazkowecwiczeniawojskowe



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 30
  • Odpowiedz
to co napisalem to raptem wierzcholek gory lodowej. Polska ma wiele innych problemow, ktore mnie do niej zniechecaja do zapuszczenia korzeni w niej


@mirko_anonim: Mieszasz w jednym z najbogatszych krajów na planecie i mimo wszystko wciąż ci mało.

Może warto wyjechać na wycieczkę, aby zobaczyć jak większość ludzkość żyje?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nie podoba Ci się 40% inflacji skumulowanej zafundowanej przez PiS w latach 2019-2023? Przecież dzięki temu każdemu żyje się lepiej i uzyskaliśmy ogromny wzrost gospodarczy, a usługi Państwowe są na najwyższym poziomie. Poczekaj jeszcze chwilę, Koalicja Deweloperska wprowadzi kredyty na 0% i kupisz nieruchomość za nic, w Niemczech tego nie mają. Potem znowu wakacje kredytowe i jakoś to spłacisz.
  • Odpowiedz
  • 9
@Krol_Karo Jesteśmy tylko ciut bogatsi od Rosjan, a zamożnj to są Szwedzi, Włosi, a nie Polacy xD.

Racja, niech OP wyjedzie na wycieczkę i zobaczy na jaki poziom życia stać przeciętnego Amerykanina, czy Szweda i ile m2 jest w stanie kupić za roczne oszczędności.
  • Odpowiedz
Co ty #!$%@?? xD


@karakanjaroslaw: Polska jest jednym z najbogatszych państw na świecie.

To fakt.

A to że są jeszcze bogatsze, to inna sprawa.

Większość ludzkości nie ma takich rzeczy jak masz u nas. No ale ktoś kto nigdy nie był za granicą i wiedzę o świecie z Instagrama czerpie, bo mniemam że tak jest z tobą, tak?
  • Odpowiedz
@Krol_Karo:

Polska jest jednym z najbogatszych państw na świecie.

To fakt.

A to że są jeszcze bogatsze, to inna sprawa.

Większość ludzkości nie ma takich rzeczy jak masz u nas. No ale ktoś kto nigdy nie był za granicą i wiedzę o świecie z Instagrama czerpie, bo mniemam że tak jest z tobą, tak?


To nie fakt, tylko twoje urojenia, nie poparte NICZYM. Pod względem bogactwa jesteśmy w ogonie UE. Ale
  • Odpowiedz
@metpooh:
PKB nie jest miarodajny w przypadku krajów, które startowały od zera jeszcze trzy dekady temu. To nie świadczy o dobrobycie i majętności (chyba, że rozumiemy to w kategoriach bieżącej konsumpcji - choć to też nie do końca).
Raz, że akumulacja to proces, a dwa z tego PKB najwięcej wypracowują obywatele, a najmniej w tym partycypują.

Niewolnicze opodatkowanie pracy, rząd podkładający kłody żebyś nie miał zbyt dużo niezależności i harował na
  • Odpowiedz
To nie fakt, tylko twoje urojenia, nie poparte NICZYM. Pod względem bogactwa jesteśmy w ogonie UE


@karakanjaroslaw: I w jaki sposób to przeczy faktom że jesteśmy jednym z najbogatszych państw?

I te statystyki o których mówisz, dokładnie to potwierdzają.

Na 195 panstw, polska jest na 45 miescu.

A teraz spadaj, bo mam memy do oglądania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To wyjedz na zachod i zatrudnij sie w tej samej branzy co teraz robisz. Tu jest UE, Schengen, nikt cie nie zmusza do pracy w Polsce xd Ja #!$%@? co za problemy
  • Odpowiedz
@jacos911: Jak rozumiem, skumulowana inflacja w krajach o podobnej strukturze gospodarczej do Polski, gdzie nie rządził PIS jest horrendalnie mniejsza ?
  • Odpowiedz
  • 2
@Krol_Karo Tylko jak odejmiesz z tych 195 krajów targaną wojnami Afrykę i mało znaczące państwa wyspiarskie to okaże się, że bliżej nam do średniej niż do topki. Oczywiście, że nie jesteśmy biedakami jak Indie ale bliżej nam zamożnością do Chińczyków i Rosjan, niż Niemców.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Polska to super kraj jeśli:
- żyjesz wyłącznie z zasiłku;
-starzy dadzą ci mieszkanie i samochód przed 30tką;
-zarabiasz powyżej 2 średnich krajowych + masz super partnerkę/partnera;

Inaczej to bolesna, często samotna wegetacja...
  • Odpowiedz