Wpis z mikrobloga

pieczątkę z ziemniaka z dumnym napisem INWESTOR dostaje się dopiero jak się ma conajmniej milion i to dolaruf


@komakow: No co ty - żeby dostąpić takiego zaszczytu to trzeba coś kupić na absolutnej górce, a sprzedać w dołku. Kwota oszczędności nie ma tutaj znaczenia.
  • Odpowiedz
, bo w ciągu ostatnich dwóch lat udało mi się zwiększyć swoje wynagrodzenie 3 krotnie, a właśnie zbliża się kolejny awans i podwyżka z tym związana więc będzie to już przeskok 4-krotny w porównaniu z tym co zarabiałem wcześniej.


@el_capitano_grande: kurde można wiedzieć gdzie pracujesz? Ja trafiłem do januszexa spędziłem dekadę za prawie minimalną, oszczędzałem prawie wszystko, mam trochę uciułane (za mało, żeby kupić mieszkanie i ułożyć jakoś życie) i stałem
  • Odpowiedz
bezpieczna inwestycja jak od 10 lat mamy hossę...


@trololo55: długoterminowo bezpieczna, krótkoterminowo niekoniecznie. Nie pamiętam już, gdzie to czytałem, ale było ładnie wyliczone na przykładzie, gdzie ktoś oszczędzał na emeryturę i kupował wszystko na napompowanych górkach, chwilę przed większymi kryzysami ekonomicznymi. Ostatecznie, w chwili przejścia na emeryturę i tak był sporo do przodu jeśli chodzi o zwrot.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: jak to mówią analiza wsteczna zawsze skuteczna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo, że ludzie raczej nie trzymają gotówki w skarpecie, trzeba to porównywać z alternatywami.

Zgodzę się jedynie z tezą, że jeżeli horyzont czasowy będzie odpowiednio długi to zawsze na tym zarobisz. Z resztą to wynika trochę z natury tych ETFów czy indeksów, która działa poniekąd jak samonapędzająca się piramida finansowa.

Czytałem opinię, że właśnie jesteśmy
  • Odpowiedz
I bardzo dobrze. Większość Polaków nie ma absolutnie żadnych oszczędności. Jak ich wyjebią z pracy to nie przeżyją 2 miesięcy. A teraz zdradzę ci patent - nikomu się nie chwal że masz odłożone jakiekolwiek pieniądze!
  • Odpowiedz