Wpis z mikrobloga

tego się nie spodziewałem


@incar: ale czemu sie nie spodziewales?
Na zdrowy rozum (pomijajac kwestie cepik bo nie o tym tutaj), czym maja ludzie dojechac do pracy, na uczelnie, poruszac sie sprawnie do sklepow itd?

Przeciez Polska powiatowa jesli chodzi o komunikacje, to jest dramat. Stare busy ktorymi strach jezdzic, zabite PKS'y, likwidacja linii kolejowych postepujaca od 30 lat, a to co jest jezdzi za taka kase ze az zeby trzeszcza.
No akurat w większości krajów nie masz tak #!$%@? systemu informatycznego jak u nas. Na zachodzie mimo wszystko jednak ludzie tego bardziej pilnują bo jak będą mieli dalej auto na siebie to dostaną rzeczy do zapłaty, u nas tak średnio.


@Darth_Gohan: czy masz JAKIKOLWIEK argument by to poprzeć? Bo oglądając jakie wałki robi się na skalę światową choćby w chaosie pandemicznym czy handlu pakietami CO2, to raczej bym stwierdzał, że u
@PurpleHaze nie sądzę żeby to był powód, sam mieszkam we Wrocławiu i mam całą masę znajomych którzy dojeżdżają komunikacja miejską, czasami z problemami, nie powiem, ale dojeżdżają, więc tutaj ten argument w ogóle nie trafiony.
Co do pksow, to nie sądzę żeby na zachodzie było jakoś zdecydowanie lepiej, a z doświadczenia wiem że w niektórych krajach jest zdecydowanie gorzej. Więc też nie do końca, trafia do mnie ten argument.
@wioslarz-umyslow: Rozmawiamy o konkretnym JEDNYM SYSTEMIE. CEPiK-u który w Polsce jest źródłem mitu o tym jak dużo samochodów mamy. Dopiero w tym roku i przyszłym idzie wielkie czyszczenie baz i nagle się okaże, że aut mamy znacznie mniej niż myśleliśmy.

No z tego co wiem na zachodzie nie masz jeszcze porejestrowanych w bazach Polonezów / Warburgów czy innych starych aut bo ktoś źle zaplanował wdrożenie systemu informatycznego.

Poza tym na zachodzie
Przeciez Polska powiatowa jesli chodzi o komunikacje, to jest dramat


@PurpleHaze: takie głupoty to piszą tylko ludzie którzy chyba za własną wioske nigdy nie wyjechali. Pojedź do Irlandii, UK, innej Tajlandii nie mówiąc już o USA. We Wrocławiu czy Krakowie komunikacja przy tych krajach to działa jak w zegarku.
Moja ulubiona historia z Irlandii to taka, że kierowcy jeździli razem na obiad przez całą trasę a potem przez 2h nie było
@incar: Na wioskach masz auta 1999-2010, później nie ma nic i dopiero od 2015 w górę też jest sporo :) Fajnie to pokazuje rozwarstwienie społeczeństwa na wsi.
@wioslarz-umyslow: mistrzu ale ty porownujesz Tajlandie do Polski?
Poza tym ja pisze o Polsce powiatowej, gdzie ciezko jest o prace we wlasnej wiosce, wiec musisz dojezdzac. O wykluczeniu komunikacyjnym wszyscy eksperci trabia od dobrych kilku lat, jak okazalo sie ze prywatyzacja PKS udupila spora czesc Polski. A ty mi piszesz ze nie ma z tym problemu. Wybacz ale raczej sklonniejszy jestem uwierzyc autorytetom.

Co do miast, to nie wiem gdzie mieszkasz/mieszkales.
@PurpleHaze oczywiście nikt nie mówi że u nas jest pięknie i różowo, ale też uważam że brakuje ci punktu odniesienia i porównania z innymi państwami. Piszesz że gdzie to porównywać Tajlandię do nas, ale według twojej logiki to im kraj jest biedniejszy i ma słabiej rozwiniętą komunikację to tym więcej powinienem mieć samochodów a jak widzisz Tajlandii na tej liście nie ma.