Wpis z mikrobloga

Jestem właśnie w Sztokholmie, jak patrzę jak ta Szwecja upada to chciałbym żeby Polska tak samo upadała.

@sezonowiec1:
Takie auta stoją u mnie pod blokiem (może poza pierwszym, ale tez sa auta za 500 tys. +)... o co chodzi?
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: Skrajna naiwność, zdjęcie pod tezę, wystarczy porozmawiać z Zwykłymi Szwedami, to prywatnie, powiedzą, jak tam wygląda, nie ma dnia żeby kogoś jakiś uchodźca, nie pomacał nożem na mieście, a że media o tym nie mówią to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@G06DbT:

Opisywanie kraju po tym, jak się jest tam kilka dni, to jest co najmniej nieśmieszny żart.


Opisywanie kraju po incydentach z imigrantami co kilka dni też jest co najmniej nieśmieszny żart xD
  • Odpowiedz
@Davidozz: ale ja nigdzie nie mówię że Szwecja upada (upadła). Tylko wiem, że będąc turystą to wszystko jest takie fajne, i oh, i ach, a jak się porozmawia z tubylcami szczerze, to ten zachwyt szybko mija.
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: oczywiście, że upada... wszystko zależy od okresu czasu na jaki patrzysz, a pod tym względem to cała Europa pada, finansowo, kulturalnie i obyczajowo.
  • Odpowiedz
Przeciętny Szwed nawet nie wie, że jego kraj jest upadający xD


@Kamokamo:

Skrajna naiwność, zdjęcie pod tezę, wystarczy porozmawiać z Zwykłymi Szwedami, to prywatnie, powiedzą, jak tam wygląda, nie ma dnia żeby kogoś jakiś uchodźca, nie pomacał nożem na mieście, a że media o tym nie mówią to inna sprawa.


@Yayra:

Taka dygresja, roznice kulturowe to cos co trzeba brac pod uwage. Skandynawia jest bardzo "poprawna", ludzie sluchaja rzadu. To
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Jak by mnie znajomi wyrzucili za moją opinie, własne zdanie, to bym im jeszcze podziękował i życzył szczęścia, To znaczy że nic nie są warci. Sami sobie pozakładali kaganiec cenzury na usta, To nie jest normalne.
  • Odpowiedz
A to jest Matthew Perry, bogaty multimilioner, uśmiechnięty człowiek z sukcesami.


@BlueTony: zwlaszcza, ze poziom samobojstw jest chyba 2x wyzszy w szwecji niz w polsce na 100 tys mieszkancow.
  • Odpowiedz
@Yayra: no nie jest, ale tak to dziala. W pracy lub na uczelni wyrazisz kontrowersyjna opinie [od razu mowie, nie mowa o ekstremach typu "Hitler mial racje co do zydow", "Murzynow powinno sie znowu zniewolic"] to nikt Ci wprost nie powie, ale nagle malo ludzi chce z Toba rozmawiac, nie zapraszaja na imprezy i alienacja idzie coraz dalej.

I jasne, to nie jest zdrowe, no ale co innego maja robic skoro
  • Odpowiedz