Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy ktos z was moze ma jakis pomysl co z tym mozna zrobic? Zdjecie stare mialem dluga przerwe i teraz wracam do treningow. Nie mam krzywego kregoslupu a przez lewa piers tak wlasnie wyglada moja postawa. Zawsze mialem slaba klatke i trudno mi bylo progresowac ale prawy cycek zawsze byl wiekszy. Czy to genetyka czy o co chodzi? Zdjecie robione zaraz po trenigu klaty. Robilem wtedy po 8/10 powtorzen plaska, dodatnia, rozpietki na bramie z gory i kleczac
hora_guowa - #mirkokoksy ktos z was moze ma jakis pomysl co z tym mozna zrobic? Zdjec...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@hora_guowa: mialem podobnie. Teraz mniej widac dysproporcje. Problem byl z zebatym z lewej strony, byl slabszy. Zaczalem bardziej sie na nim skupiac i robilem wiecej wyciskania hantlami. Nadal nie jest idealnie, ale przy wiekszej objetosci sztanga czuje ze obie strony w miare rowno pracuja
  • Odpowiedz
@hora_guowa: zebaty przedni. Polecam na poczatek wall slides i po czasie dodac np. landmine press, w miedzy czasie plaska hantlami skupiajac sie na stabilizacji.

Tak, lewa nie dojezdzala na wyciskaniach i wiekszosc szlo na triceps i bark, przez to tez czulem bol w barku
  • Odpowiedz
@hora_guowa: oprócz tego co mireczek @Mikel945 napisał, to double check czy na pewno nie masz krzywego tego kręgosłupa, i przyjrzyj się jak śpisz (czyli spędzasz jakąś 1/3 życia) - czy na przykład nie stale na jednym boku.
  • Odpowiedz
@hora_guowa: jak coś to mnie nie musisz przekonywać o tym kręgosłupie :) Tylko dla siebie, dobrze mieć zrobiony rentgen, bo na oko trudno jest to ocenić.
  • Odpowiedz