Wpis z mikrobloga

Ogólnie to coraz bardziej zaczynam się opowiadać za postgenderyzmem. W pewnym sensie lepiej by było jakby społeczeństwo całkowicie wyeliminowało ocenianie jednostki przez pryzmat płci i skoncentrowało się całkowicie na jej kompetencjach i użyteczności dla dobra ogółu. Oczywiście występuje to zarówno przeciwko ideologi konserwatywnej dla której jasny podział płciowy to świętość jaki i lewicy która z płciowej tożsamości uczyniła jakiś przedmiot osobistej cnoty. Bynajmniej nie uważam by tworzenie coraz to nowych konstruktów płciowych przyczyniało się do zacierania różnic miedzy ludźmi. Raczej jedynie je wzmacnia. Oczywiście mówiąc o płci mam tu na myśli płeć kulturową. Istnieją jeszcze różnice biologiczne, ale zgodnie z ideologią postgenderyzmu te pewnie będą też zanikać wraz z rozwojem technologii.

#revoltagainsthemodernworld #polityka #filozofia #socjologia #4konserwy #neuropa
Al-3_x - Ogólnie to coraz bardziej zaczynam się opowiadać za postgenderyzmem. W pewny...

źródło: jjyyj

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
wyeliminowało ocenianie jednostki przez pryzmat płci i skoncentrowało się całkowicie na jej kompetencjach i użyteczności dla dobra ogółu


@Al-3_x: Jedno wynika z drugiego nie da się tego rozdzielić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jariii: Ma znaczenie tylko w kwestiach fizycznych i to też nie zawsze (na poziomie indywidualnym kobieta jak najbardziej może być silniejsza od mężczyzny). Wzrost znaczenia kobiet w społeczeństwie jest w dużej mierze efektem rozwoju gospodarki opartej na usługach gdzie kobiety mogą radzić sobie równie dobrze, a nawet lepiej niż mężczyźni.
  • Odpowiedz
Ma znaczenie tylko w kwestiach fizyczny


@Al-3_x: Nie tylko. Ludzie nie są równi.

Wzrost znaczenia kobiet w społeczeństwie jest w dużej mierze efektem rozwoju gospodarki


Tak właściwie to skutek I wojny światowej. Podobne zjawisko zaobserwowaliśmy u szympansów, na wolności samice są czasem bite lub gwałcone za jedzenie, bo w naturze szympansy konkurują z gorylami o zasoby. Natomiast w niewoli gdzie te małpy mają nieograniczony dostęp do pożywienia samice łączą się w
  • Odpowiedz
  • 0
@Jariii:

Nie tylko. Ludzie nie są równi.


Tak, ale właśnie nie są równi na poziomie indywidualnym. Kobieta może mieć 180 IQ, znać kilka języków i być geniuszem z matematyki i informatyki i będzie z niej większy pożytek społeczny niż ze 100 mężczyzn o IQ 90.

Tak właściwie to skutek I wojny światowej.


1 wojna światowa o tyle wpłynęła na zjawisko feminizmu, ze pokazała jak kobiety są zdolne do pracy w fabrykach
  • Odpowiedz
Kobieta może mieć 180 IQ, znać kilka języków i być geniuszem


@Al-3_x: Może ale to nie jest norma. Raczej skupmy się na ogólnych prawidłach, a nie wyjątkach. Kobiety biologicznie są mniej wrażliwą płcią, dlatego selekcja dotyczy głównie mężczyzn. Więcej kobiet ma IQ bliższe średniej gdzie u mężczyzn dominują skrajne wartości. Ale IQ to akurat zły przykład dymorfizmu płciowego, no to wskaźnik populacyjny, a nie osobniczy.

Po pierwsze co to za durne
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Ale jak to sobie wyobrażasz? Nagle czarni, kobiety i inne hehe mniejszości, miałyby mieć takie same warunki przy przyjmowaniu na studia i takie same oczekiwania w pracy? Ani zachodnia woke lewica, ale przaśni konserwatyści na to nie przystaną.
IMO idea ciekawa, ale poniekąd utopijna
  • Odpowiedz
  • 0
@Jariii:

Kobiety biologicznie są mniej wrażliwą płcią, dlatego selekcja dotyczy głównie mężczyzn.


Co xD?

Więcej kobiet ma IQ bliższe średniej gdzie u mężczyzn dominują skrajne wartości


Nie są one aż tak skrajne by przeszkadzały kobietom osiągać sukcesy w chociażby w nauce. Dla przykładu nawet w patriarchalnym Iranie na 5 studentów 3 to kobiety. Co więcej zdominowały one nauki ścisłe i dlatego rząd sam ograniczył prawnie ich możliwość studiowania. Na zachodzie co
  • Odpowiedz
Co xD?


@Al-3_x: To co napisałem. Selekcja jest głównie spowodowana brakiem ciałka Barra, który jest takim zapasowym chromosomem. Dlatego dobór środowiskowy mocniej oddziałuje na mężczyzn. Co ciekawe u ptaków jest inaczej.

Twoje podejście bazujące na faworyzowaniu konkretnej płci jest zwyczajnie głupie


Zauważ, że ty mi dajesz przykłady socjologiczne, mnie natomiast socjologia nie bardzo interesuje.

Plus to prawda, że IQ jest po części dziedziczne, ale w dużej mierze też zależy od środowiska
  • Odpowiedz
skoncentrowało się całkowicie na jej kompetencjach i użyteczności dla dobra ogółu


@Al-3_x: ocenianie człowieka przez pryzmat oświeceniowej technologicznej racjonalności? Fujka. Można tak oceniać produkty ludzkiej pracy i tu płeć wytwórcy nie ma nic do rzeczy, ale jak patrzymy na człowieka no to trzeba myśleć o tym co jednostkowe, subiektywne, wewnętrzne, emocjonalne, czyli chociażby o takiej tożsamości płciowej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jariii:

Selekcja jest głównie spowodowana brakiem ciałka Barra, który jest takim zapasowym chromosomem.


Jestem otwartym człowiekiem na nową wiedzę więc dopytam czemu brak chromatyny płciowej miałby wpływać na naszą selekcje i wrażliwość.

Zauważ, że ty mi dajesz przykłady socjologiczne, mnie natomiast socjologia nie bardzo interesuje.


A mnie jak najbardziej. Cały wpis jest poświęcony kwestią różnic kulturowych i normatywnych, a nie biologicznych. Dlatego mowa jest o postgenderyźmie.

W języku angielskim jest podział
  • Odpowiedz