Wpis z mikrobloga

Szanowne grono, potrzebna porada. Po ponad dwóch dekadach doszedłem do wniosku, że ponowne posiadanie akwarium to doskonały pomysł. Zasadniczo większość sprzętu i pomysł na aranżację jest, ale wciąż nie wybrałem filtra, co będzie lepsze Hypermax Link czy Eheim 5e 600T? Chcę coś z dobową regulacją przepływu i zintegrowaną grzałką.

#akwarystyka #akwarium
  • 7
  • Odpowiedz
  • 2
@robvan: akurat to wifi to taki dodatek jest bo jest, natomiast co do wężyka napowietrzacza i gąbki to fakt teraz zagłębiając się w temat nastąpiła drastyczna zmiana podejścia. Aktywne podłoża, złoża do filtracji biologicznej, co2, woda z RO - coś pięknego, w zasadzie dobrze przygotowany zbiornik nie wymaga gruntownego czyszczenia przez całe lata co za moich starych czasów w zasadzie było nie do pomyślenia.
  • Odpowiedz
@PotatoAim ja podobnie jak ty wróciłem do akwarystyki z sentymentu do dzieciństwa. Akwarium stało jakieś 7 lat. Ani razu czyszczone. Filtr kubełek. Woda zmieniana raz na tydzień/dwa 10%. Piękny miałem ekosystem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Igrekpl 200. Natomiast to że tam jest kosmiczny przepływ to chyba nie przeszkadza' można przecież zjechać w dół. A chciałem duża pojemność filtracyjna plus grzałka. I tutaj hypermax wygrywa z eheim znowu eheim jednak trzyma jakość na poziomie i nie ma problemu z serwisem przynajmniej tak mi się wydaje.
  • Odpowiedz
@PotatoAim hypermax w 200L nawet na minimum zrobi ci pralkę. Do 200L w zupełności wystarczy ultramax 1500/2000. U Zenona w 680L hypermax robi pralkę a ty chcesz pakować do 200 :D rozumiem że nad filtracja jest lepsza niż jej brak ale to przerost formy nad treścią.
  • Odpowiedz
  • 0
@Igrekpl: hm niestety wszyscy się chwalą jaki mają max flow a minimum próżno szukać, znalazłem zenon faktycznie zrobił test i minimum to prawie 2000 oczywiście pusty kubeł, ale to nawet z ceramiką plus lekko przypchane gąbki z 1200-1400 może być a to fakt za dużo. Czyli raczej jakbym chciał taki duży to eheim by podszedł bo widziałem zrzut z apki tam można zejść z bio mode do ok 400l
  • Odpowiedz