Wpis z mikrobloga

Niby człowiek wiedzioł, ale się łudził ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Po pierwszym roku spłacania symulacji na 800k jesteśmy lżejsi o 70k a kapitał ledwo tknięty o 6k i odsetki biją...
Nawet mając płynność finansową to się człowiek zastanawia czy na pewno jest sens w tym roku schodzić z najmu na rzecz kredytu...

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedweloperskie #finanse #kredyt #boldupy
villager - Niby człowiek wiedzioł, ale się łudził ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Po pierwszym roku spłac...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-02-27 09-18-46

Pobierz
  • 128
@Antorus: taka progresja procentowa zarobków to chyba na minimalnej lub u lekarzy, a nie wśród zawodów takich jak IT ¯\(ツ)/¯ moja branża ma się #!$%@?, i patrzę na ten kredyt też przez pryzmat tego że stawki w branży wcale nie idą za inflacją, wręcz przeciwnie ( ͠° °)
@Tiab: aż dziadkowie wykitują i będzie można mieszkanie sprzedać i rodzice będą mieli dorzucić kilkaset koła na szybką spłatę kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°) na wsparcie rodziców nie mogę liczyć bo nie mają hajsu, ale mi mówili żeby te kilka lat jeszcze przetrzymać na wynajmie i wtedy postarają się pomóc
@Tiab: idk, początkowo traktowałem najem jako drobny luksus na który sobie mogę pozwolić za ułamek pensji, dopiero w ostatnich 2 latach zaczął się mocny rozjazd między cenami najmu a zarobkami ¯\(ツ)/¯ dodaj do tego fakt że osiedla z garażem to w większości #patodeweloperka i domy wariatów gdzie nie da się spać - czasem nawet nie trzeba zgadywać jak się będzie tam mieszkać, bo mieszkańcy ci powiedzą. wynajem ogranicza ryzyko do roku