Wpis z mikrobloga

Czaicie że w Unii Europejskiej nie klikniecie już w Google na lokalizację obiektu, żeby pokazało na mapie? xD Gdzie indziej normalnie działa np przez VPN.
In Europe, the new DMA laws mean that big tech companies like Google are no longer allowed to have easy buttons that allow you to jump between Search and Maps, because they can’t prefer their own products.

Specifically this is DMA 6(5): https://www.whitecase.com/insight-alert/digital-markets-act-dma-goes-live

#gorzkiezale #internet #google #afera
Koller - Czaicie że w Unii Europejskiej nie klikniecie już w Google na lokalizację ob...

źródło: chrome_VeueFvbgvi

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa: tego z mapami nie zauważyłem ale te opinie to hardcore. Mega ciężko wejść i sprawdzić opinie w sieci.
Swoją drogą jakby to nie było "głupie" to trzeba zacząć tworzyć produkty, które są europejskie. Mamy za mało Big tech.
  • Odpowiedz
@Koller: wydaje mi się, że Google poszło o krok dalej niż musiało i po prostu całkowicie zdeaktywowalo klikalność.

Jak rozumiem, chodziło o to, żeby korzystając z wyszukiwarki, firma nie proponowała zapoznanie się z dana usługa (tu: sklepem) w innej aplikacji (mapy) właściciela wyszukiwarki.
Tyle że nie widzę związku z tym aktem prawnym, kiedy wyszukuję Zakopanego, Śnieżki albo Omanu, bo nie ma tu mowy o żadnym biznesie.

Edit: cofam powyższe. Chodzi o
  • Odpowiedz
@rzeznia22 my jestesmy skrajnoscia na swiecie. ta bezpieczna, czysta i bogata :-) druga polowa nie ma co jesc, czuje, ze moze nie dozyc jutra albo pracuje 10h fizycznie na pelnym sloncu.
  • Odpowiedz
  • 1
Kliknij niżej w adres i przenosi do map


@Jonywalker: przecież pisałem sam o tym. Nie wszystkie obiekty mają takie coś podane i nie zawsze można kliknąć, ale jest to jedno z rozwiązań, które podałem
  • Odpowiedz
Pracuję jako operator nr alarmowego, #!$%@? #!$%@? mnie z takimi ficzerami. Przecież jak niektórzy nie ogarniają gdzie są a ja chce sobie pomóc googlem to się nie da XD


@LeCegua: ale to ty mowisz o lokalizacji swojej a nie klikaniu map jakby
btw ja czasem jak wlaczam mapy google to pokazuje odleglosc od jakiegos randomowego punktu do docelowego, a jak byk jest zaznaczone ze ja jestem gdzie indzije xD
  • Odpowiedz
@Strigiformesman: mi też od jakiegoś czasu jak próbowałem wyszukać miejsce i kliknąć, żeby pokazało od razu na mapie, to nie ma już tego skrótu, myślałem że coś się popsuło albo #!$%@?ęty jestem i komputera już nie umiem obsługiwać xd
  • Odpowiedz