Wpis z mikrobloga

Czaicie że w Unii Europejskiej nie klikniecie już w Google na lokalizację obiektu, żeby pokazało na mapie? xD Gdzie indziej normalnie działa np przez VPN.
In Europe, the new DMA laws mean that big tech companies like Google are no longer allowed to have easy buttons that allow you to jump between Search and Maps, because they can’t prefer their own products.

Specifically this is DMA 6(5): https://www.whitecase.com/insight-alert/digital-markets-act-dma-goes-live

#gorzkiezale #internet #google #afera
Koller - Czaicie że w Unii Europejskiej nie klikniecie już w Google na lokalizację ob...

źródło: chrome_VeueFvbgvi

Pobierz
  • 156
Ale to chyba użytkownik powinien mieć wybór czy chcę mieć preferowane produkty googla i mieć dostęp do łatwych "przycisków" czy nie a nie że mi #!$%@?ęta unia zabrała opcję z której często korzystałem :/


@Lesrley: W momencie gdy masz dominującą pozycję - trudno mówić o WYBORZE.
Nie mogę sobie nic przypomnieć co zmienilo się na lepsze. Ciągle nowe zakazy, nakazy, wyższe kary. Dramat...

kolejny "genialny" pomysł

Unia serio zaczyna uprzykrzać życie


@rzeznia22: @Bosconovitch: @kutafonixor: Unia zrobiła prawidłowo, tylko o jakieś 15 lat za późno. Był kiedyś taki polski serwis mapowy zumi.pl. Nawet w momencie wprowadzenia, miał dużo lepszą jakość zdjęć satelitarnych i więcej wprowadzonych punktów biznesowych. Jak myślicie, dlaczego zdechł?
W wielu krajach były własne
Niewiem co ma na celu takie utrudnianie, w google nie można nawet wyszukać miejsca po współrzędnych na telefonie. Za to bing ogarną w wyszukiwarce miejsce na mapie po współrzędnych, a w google brak wyników.
@Koller: Dobrze wiedzieć, bo ostatnio narzekałem, że coraz bardziej ujowe to wyszukiwanie właśnie przez to, że tego buttonu nie mogłem znaleźć po wpisaniu adresu, a tu się okazuje, że to fiku miku UE...
@xevske

>"because they can’t prefer their own products."


co to znaczy?


Bo klikając w mapkę przyniosłoby Cię do mapy Google, a może Ty byś chciał inną :D
Czyli google nie powinno cie zmuszać do użycia swojego produktu, powinien być wybór mapy albo brak jak w tym przypadku.
@Bosconovitch:

wszystko zmienia się na gorsze. Nie mogę sobie nic przypomnieć co zmienilo się na lepsze. Ciągle nowe zakazy, nakazy, wyższe kary. Dramat...


Na szczęście mam dobrą pamięć
-standard portów ładowania: USB-C
-wkrótce wrócą wymienne baterie
-regulacja ceny części zamiennych
-możliwość naprawy po okresie gwarancji
-zakaz blokowania naprawy oprogramowaniem
@Koller: Właśnie się zastanawiałem, czemu mi znikła zakładka "Mapy", bywa to często denerwujące, ale wtedy klikam "Grafika" i zakładka "Mapy" się znów pojawia.

Kolejna gównianie napisana dyrektywa która jedyne co robi to tylko utrudnia życie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To już robienie z ludzi idiotów, przecież Google nie jest ani jedyną wyszukiwarką, ani nie jest publiczne. Skoro decyduję się na skorzystanie z ich wyszukiwarki, liczę się z tym, że będą preferować swoje usługi. Jak mi się to nie podoba, to idę gdzie indziej. Zaraz UE zakaże Parkside w Lidlu, bo nie można tam kupić Niteo z Biedronki.
@rzeznia22 @statystyczny_yt @FrasierCrane

Ale jesteście durni. To jest granie monopolisty Google tak, żeby wymusić zmianę prawa ponownie. UE chcąc ukrócić monopolistyczne akcje Google (wymuszanie domyślnej mapy/przegladarki) wprowadziła im zmiany, Google zamiast dostosować i dać możliwość wyboru mapy po prostu #!$%@?ł te funkcjonalność. Pewnie wróci jak zauważy, że więcej na tym traci. Proste,
Tak samo jak od jakiś 3 tygodni wchodząc z przeglądarki nie da się opini posegregować od najnowszych/najgorszych i oczywiście na początku są najbardziej wypromowane, żeby dokopać się do jakiejś negatywnej musisz trochę czasu w ten sposób poświęcić... A jak wszedłem na moje konto to z połowa negatywnych nagle jest odrzucona przez właściciela xDDD
Nie kumam co tu zostało zablokowane? Ja nadal mogę klikać w mapkę i przenosi mnie do map i pokazuje dany obiekt. Nie wyświetla mi się tylko "mapa" w górnych zakładkach. O to chodzi?
jackeill - Nie kumam co tu zostało zablokowane? Ja nadal mogę klikać w mapkę i przeno...

źródło: sii

Pobierz