Wpis z mikrobloga

@Janusz-Koriwniak: w sumie tak, ale gdybyś tylko przestał jęczeć i narzekać to zrozumiałbyś, że masz lepiej niż 90% świata żyjąc w Polsce. Ale wam #przegryw zawsze będzie źle, bo ktoś ma lepiej. Wyobrażasz sobie źe taki Lewandowski zamiast sie skupić na pracy to jojczy że łojojoj Messi taki dobry, taki bogaty, tyle followersów.
@Marvel7 na swoim przykładzie jestem w stanie powiedzieć że wszystko zależy jak bardzo jesteś zdecydowany na ryzyko i znajdziesz swoją niszę. Nie dostałem nic od swoich starych, nie było za dużo kasy jak byłem dzieckiem a mój stary pracował w masarni na magazynie. Mimo to skończyłem polibude, zacząłem za 2300bruttto w Rzeszowie a po 5latach robię 20k ale na rękę. Nie mogę powiedzieć że jestem jakiś zdolny albo #!$%@? wie jak dynamiczny.
Kończysz polibude i robisz za 5/6k brutto wegetacja XD


@Marvel7: No to trzeba było tak kończyć polibudę żeby po niej zarabiać dobre pieniądze za wygodną pracę. Albo iść do zawodówki i zarabiać kilka lat wcześniej. Trzeba sobie uświadomić, że samo posiadanie wykształcenia nic Ci nie daje
@mindy-moo: nie bierzesz też pod uwagę że większość ludzi ma średnia inteligencję , bardzo głupich i bardzo wybitnych jest mało a wy próbujecie robić podziały , jakbyście byli einstenami, zbudowałas swoją rakietę ? Konstrukcje ? Czy poprostu wykonujesz pracę odtwórcza jak większość ludzi ?
@mindy-moo: i jak niby oceniasz i inteligencję ludzka skoro , stolarz który potrafi zaprojektować i wyciąć piękne meble ma o wiele większe zdolności niż laska która skończyła studia z marketingu ? Śmieszy mnie że ci którzy się chwała inteligencja mają ja całkowicie w normie a nie są w żaden sposób wybitni
@Linnior88: Kwestia mierzenia to już inna sprawa. Ale jak ktoś jest obrotny, wie jakiego produktu potrzebuje rynek to raczej jest oznaka inteligencji. Wyprzedza myślą. Może nie umieć się wysłowić ale radzi sobie w życiu. To jest raczej inteligencja. A pójście na gówno kierunek bez pomysłu na życie to raczej objaw lenistwa?
@mindy-moo: bycie obrotnym a bycie inteligentnym to są 2 różne sprawy , inteligencję się mierzy głównie zadaniami na logikę , której większość tych przedsiębiorców nie zdała , to że ktoś ma pomysł na biznes nie znaczy że jest omnibusem i dałby radę pracować dla NASA lol
Dlatego to , że trzeba być inteligentnym żeby zarabiać dużo to #!$%@?
@Linnior88: No mylisz inteligencje z testami na inteligencję. Testy na inteligencję badają nie tyle logikę co odkrywanie wzorców. Trzeba mieć do nich przede wszystkim dobry wzrok i można podnieść wynik rozwiązując takie testy.

Oczywista sprawa jest, ze im bystrzejszy człowiek tym większe szansze, że w zyciu się odnajdzie.
@mindy-moo: jak można mylić inteligencję z testami na inteligencję ? W życiu nie czytałam większych BZDUR żeby cię przyjęli to MENSA musisz przejść te testy i na ich podstawie decydują ile masz pkt IQ
@Linnior88: Znam 2 osoby z mensy i o ile na testach wypadają dobrze, to są zyciowe nieogary. Wniosek jest taki, że testy to co innego niż realna inteligencja czyli zdolność przetrwania i adaptacji.
@Janusz-Koriwniak: jak szłam na studia, to mało kogo było stać na własny pokój, mieszkało się w jednym pomieszczeniu z randomem współlokatorem przydzielonym na łóżko obok przez właściciela stancji. Jak miałeś szczęście, to mogłeś się dobrać w parę ze znajomym. Ewentualnie w akademiku w pokoju 2-3 osobowym. A teraz każdy płatek śniegu ma własny pokój i jeszcze płacze że nie całe mieszkanie. Może też dlatego, że jako dzieci millenialsi też nie mieli
@ratty powiem ci ze chyba poszły tera pokolenia do przodu i już często się słyszy ze ktoś ma ziemię mieszkanie albo coś, ale są też rodziny w których każde pokolenie nie wiadomo jak zaczyna od 0 jakby był uchodźcą wojennym i siedzi na 8m2. Takie błędne koło zaczynania od 0 za każdym razem a ci ogarnięci zaczynają od mieszkania na swoim i zbierania już na następne pokolenie żeby nie było gołodupcem. I
@Linnior88: @thorgoth
A ja mam pytanie, ta wasza inteligencja i mądra głowa zrobiła się od czego?
W sensie pewnego wieczora mocno się skupiliście i postanowiliście być inteligentni
czy po prostu mieliście predyspozycje i odziedziczyliście odpowiednią pulę genów?