Wpis z mikrobloga

Wyczyściłem sobie monitor ściereczką z mikrofibry i płynem do monitorów i mam mnóstwo smug które odbijają się w słońcu. Jak to poprawnie wypolerować? Czy może po prostu ściereczki same w sobie już są brudne i tylko to dalej rozmazują?

#pytanie #komputery #pcmasterrace
  • 14
Czy może po prostu ściereczki same w sobie już są brudne i tylko to dalej rozmazują?


@supra107: umyj ręce, umyj ściereczkę płynem do naczyń dokładnie, wypłucz, potem wypłucz w wodzie destylowanej następnie użyj wody destylowanej do wycierania monitora
@supra107: ściereczki z mikrofibry czy marketowej mikrofibry 5zl za 4 sztuki czy jakiegoś Jana niezbędnego? Bo to pierwsze jest całkiem kosztowne jak na ścierkę, a to drugie to gówno z plastiku, którym nic za bardzo nie umyjesz. Mikrofibry sie pierze. Ja monitor od zawsze czyściłem normalnym płynem do mycia okien i miękkim ręcznikiem papierowym.
@supra107: Ja wycieram chusteczkami higienicznymi ten płyn do monitorów, delikatnie, tam gdzie smuga czy tłusta plama poprawiam, aż mam równomierny mat, nie powinno się używać alko, chyba, że na szkle, to wtedy pewnie wszystko przejdzie. Chusteczki jakieś lepsze jakościowo to nie rozpadają się i nie zostawiają paprochów.
@supra107: moim zdaniem z wszystkich różnych specyfików najlepiej mi sie czyściło różnego rodzaju piankami nie płynami i na pierwszy raz ręcznikiem papierowym a docieranie robiłem ściereczką do okularów taką ala ircha IPA też się sprawdza ale trzeba dać lekko odparować alkoholowi bo kij tam wiadomo jak chinole robią te ekrany i IPA czyszczę szmatką ze starej poduszki najmniej się pyli docieram jak wyżej