Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób mieszkających w dużych miastach jak #poznan #warszawa #wroclaw #krakow #gdansk
Czy chcielibyście ograniczenia samochodów osobowych do minimum w centrum, jeśli miasto zrobiłoby zajebista infrastrukturę do podróżowania komunikacją miejską, zredukowanie zapchanych autobusów/tramwajow do minimum, częstsze kursy, więcej tras, dodanie pociągów itd i wszystko przy obniżonej cenie biletów.

Zgodzilibyście

  • Tak 58.2% (4379)
  • Nie 41.8% (3148)

Oddanych głosów: 7527

  • 160
@Arekt w aucie mam komfort: temperatura/nawiew jaki chce, wygodne siedzenia, bez przesiadek, parkuje pod praca/domem i nie musze pol km z przystanku z buta isc, moge po pracy/przed praca zakupki zrobic i nie musze tego trzymac i tachac w rece tylko klade z tylu na siedzeniach, moge jechac gdzie chce i kiedy chce - nie musze czekac na konkretna godzine, nie zaczepiaja mnie nieznajomi i menele i inni agresorzy (w autobusie na
@Wygryw_z_wyboru: Mogę się założyć o tysiaka że w 2024 zarobię więcej niż ty. Jednocześnie jestem za ograniczaniem ruchu samochodowego w dużych miastach, bo miasta zrobione pod samochody są paskudne i nieludzkie. Czas wyjąć głowę z własnej dupy.
@Arekt: Ja poprę jak wprowadzą zmilitaryzowane oddziały do pałowania i wywalania na zbity ryj żuli z komunikacji miejskiej. Jeżdżę samochodem bo zbiorkom śmierdzi przez takich podludzi.
@Wygryw_z_wyboru: Powiedz też mieszkańcom Amsterdamu, że mają miasto dla przegrywów i biedaków, bo polski sarmata z 10k euro na rękę musi się wozić wszędzie furą w leasingu xD Mentalna bieda w #!$%@?.
Czy chcielibyście ograniczenia samochodów osobowych do minimum w centrum


@Arekt: Oczwiście, do centrum powinny móc wjeżdżać tylko najnowsze auta i elektryki.

@crazykokos Przecież OP pisze "do minimum", czyli jakiś ograniczony ruch do centrum dalej by był. Skoro jesteś taką "high end lady", to na 100% posiadasz auto, które pozwoli Ci wjechać do centrum, nie masz się o co martwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Arekt: zależy co uważasz za centrum. Za ograniczaniem ruchu w stricte centrum jestem. Ale nie w całym mieście. Ba mało tego ja jestem za wyprowadzeniem korpo z centrum. W przypadku metropolii śląskiej jestem za wyprowadzeniem ich z Katowic bo korposzczury generują gigantyczne korki w mieście. Na około pełno zaniedbanych zadupii pokroju Bytomia , Sosnowca czy Rudy a ci na siłę się wdupiaja do Katowic
Jak będzie bezpłatna komunikacja miejska to wtedy bardzo chętnie sam, bez żadnych dodatkowych zakasów, dojeżdżając do jakiekolwiek dużego miasta zostawiam samochód na zadupiu i jeżdże tylko tramwajem.

Ale takie luksusy to już chyba nie za mojej kadencji.
@Arekt samochodem 10 minut, a komunikacja 44 minuty. Przykład z wczoraj. Niestety przy 6 stopniach na plusie wybrałem auto. Wybór zawsze będzie lepszy niż zakaz.


@jarzyn86: zależy gdzie jedziesz. W Poznaniu stwierdziłem, że #!$%@?ę jazdę do centrum samochodem.

Najgorsze jest parkowanie. Mało że milion okrążeń w poszukiwaniu miejsca parkingowego, to jeszcze znajdziesz jakieś ciasne i 5-10 minut pieszo od miejsca docelowego. Jak jest krótka trasa to zdarza się nawet, że ponad