Wpis z mikrobloga

@johann-meier: W malym, srednim miescie raczej ciezko o cos takiego jak kawalerka. Tu sie mieszka w domach. A tego typu apartamenty, jesli juz jakies sa, to z reguly na wynajem weekendowy dla imprezowiczow. Jesli chodzi o sprzedaz tego typu mieszkan, to ewentualnie Dublin, ale tu ceny jak na Manhatanie prawie ¯\(ツ)/¯ A przy tym w tego typu miejscówkach mieszka z reguly najgorsza patola, bo większość to socjalne...
Ile kosztuje mała kawalerka w #irlandia w jakimś małym/średnim mieście (nie w Dublinie)? #nieruchomosci #mieszkania


@johann-meier: Średnie miasto "wojewódzkie" w Irlandii to np. Tralee. Tu masz przykładową ofertę:
https://www.daft.ie/for-sale/apartment-apartment-84-fels-point-tralee-co-kerry/5613381 (i jest dosyć typowa).

P.S. Dużo Mniejszych mi nie znalazło. Ofert tak sprzedaży jak i wynajmu jest mało i są drogie. "Wysoki standard" w Irlandii to jak niski w Polsce.
@bialy100k: Wlasnie ciezko porownywac takie kwestie trochę. Op pisał o małym, srednim miescie. Miasta średnie na Wyspie to mają jakieś 15-20k mieszkańców, małe 5k, albo i mniej. W Polsce tyle mieszkańców to mają większe wsie...porownac do średniego miasta w Polsce można ewentualnie city, których jest wszystkiego razem 4, poza Dublin. Reszta to town, gdzie liczba mieszkańców nie przekracza więcej niż 15k, a większość nawet i 10k.
@mirek_wyklety: Zgadza się - ja to zawsze piszę że Irlandia to trochę jak Podlasie lat 90 - i wielkościowo i rozwojowo. Do ludzi to za bardzo nie trafia. Dublin to aglomeracja nieco zbliżona wielkościowo do Warszawy czy Trójmiasta. I reszta tak, jak piszesz ze 4 większe miasta (Cork 220k w republice największe - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_settlements_on_the_island_of_Ireland_by_population ) i reszta małe miasteczka.
@bialy100k: no więc właśnie. A jak ktos zyje w Polsce to porównuje do Polskich realiów. Op pyta o średnie miasta, czyli coś jak w Polsce Grudziądz, czy Koszalin, a populacja kazdego z osobna jest duzo większa niż całego county w Irlandii...takie Tralee, które podałeś jako przykład, to na warunki Irlandzkie aglomeracja, a populacja na poziomie 25k ( ͡º ͜ʖ͡º). Ja mieszkam w największym town w moim