Wpis z mikrobloga

Ceny mieszkań (czy innych nieruchomości) kosmiczne, ceny samochodów nowych kosmiczne (a ceny używanych chore). Czy też macie wrażenie, że wszyscy dookoła zarabiają po 15, 20k na rękę a tylko Wy jesteście robieni w bambuko?
Jako kawaler 7.5k zł na rękę czuję się jak śmieć i żul, biedak, którego na nic nie stać.

#gorzkiezale #zarobki #pytanie #pracbaza #praca
  • 117
jesteś w jakichś 8% najlepiej zarabiających ludzi w Polsce. Siedzisz w banieczce z ludźmi tobie podobnymi lub jeszcze lepiej zarabiającymi.


@missioncritical: To jest zawsze takie przykre. Człowiek niby jest tych 8% (tak na prawdę to nie, ale niech będzie) najlepiej zarabiających i tak na prawdę żyje w bańce, bo jest bogatym bogaczem krezusem. A jedyne co może sobie pozwolić to uzbierania wkładu własnego na kawalerkę po 2 latach oszczędzania.
Ceny mieszkań (czy innych nieruchomości) kosmiczne, ceny samochodów nowych kosmiczne (a ceny używanych chore). Czy też macie wrażenie, że wszyscy dookoła zarabiają po 15, 20k na rękę a tylko Wy jesteście robieni w bambuko?


@CalibraTeam: zarabiam ponad 20k i niby jestem w top 5% polaków, oszczędzam pieniądze a mam wrażenie, że i tak mało zarabiam bo każdy kupuje mieszkania za 1mln i samochody z salonu po 500k xD
@CalibraTeam: ale sam odpowiedz sobie na pytanie ile Ty lat realnie jesteś na rynku pracy i ile lat dokonujesz jakichś oszczędności czy inwestycji mniejszych większych?

bo ja wiem, że ludzie by chcieli mieć 23 lata i z pierwszej pracy dorywczej na studiach zarobić tyle żeby sobie opłacić mieszkanie atrakcje i gadżety instagramowe

ale to tak nie działa, najczęściej żeby mieć coś fajnego gdzie nie ma się handicapu od rodziny to trzeba
@apeee te wyliczenia afair mają strasznie dziwne kryteria. nie pomnę już jakie, ale kiedyś to sprawdzałem i miałem wrażenie, że zupełnie nie trzyma się to kupy. nie mówię od razu, że to kit, ale jak ci się chce to polecam sprawdzić
@CalibraTeam: W zależności jaki miesiąc, ale średnio u mnie to 5,5k na rękę, różowa 4k. Mieszkam w mieście 120k mieszkańców i nie czuje żeby nie było mnie na coś stać. Fakt, jeżdżę 20 letnim autem i mieszkam na wynajem, ale nie odmawiam sobie hobby, wyjść na miasto czy wakacji. Oszczędności też mamy sporo, jeszcze jestem na dorobku więc to logiczne, że obecnie do niczego nie doszedłem, ale pisząc, że mając 7,5k
Jak mogę być w 8% najlepiej zarabiających skoro nawet jak na programistę zarabiam mało? A przecież nade mną jest mnóstwo scrum masterów, menadżerów projektów, kierowników, dyrektorów... i tak w każdym korpo a przecież ich mimo wszystko wiele w Polsce
@CalibraTeam: przy zarobkach dwóch osób łącznie na poziomie 10-11k jest zdolność na 800k, a nowy samochod z salonu można odebrać płacąc miesięcznie 1,5-2k. Znam ludzi, którzy pakują się w taką zabawę, a później harują całymi dniami żeby to spłacać. Wg mnie skromne życie nawet przy ponadprzeciętnych zarobkach jest dużo bardziej logiczne i rozsądne, niż wsiadanie na taką karuzelę ¯\(ツ)/¯