Wpis z mikrobloga

Czy przy dnie moczanowej chory ciągle odczuwa dolegliwości bólowe stawów, czy tylko podczas tych tzw. "ataków"?
Od jakichś 6 tygodni zmagam się z bólami stawów śródręczno-paliczkowych palców wskazującego i serdecznego lewej ręki. Początkowo myślałem że to dna moczanowa (już kiedyś wyszedł mi podwyższony kwas moczowy w krwi), ale u mnie jest tak, że stawy nie bolą mnie cały czas ani nie ma tych słynnych "ataków", tylko przy wykonywaniu określonych ruchów palcami - np. chwytaniu, zginaniu do tyłu, krzyżowaniu ich etc. Nie uderzyłem się w nie ani nic, więc uraz mechaniczny odpada, nie są też opuchnięte, zarumienione, gorące itd. Parę dni temu robiłem badanie krwi i kwas wyszedł w normie i teraz już zgłupiałem całkowicie - nie wiem co mi dolega. Lekarka kazała smarować Voltarenem ale to #!$%@? nic nie daje, stawy bolą jak bolały ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jakieś pomysły co to może być, jakie badania zrobić?

#medycyna #zdrowie
  • 3
@HrabiaTruposz Raczej nie dna, i raczej nie ma diagnostyki laboratoryjnej poza crp (który i tak nie jest swoiste i o niczym jeszcze nie swiadczy) do wykonania bez kontroli reumatologa. Więcej by wniosła diagnostyka obrazowa.
A na ten moment Voltaren jest dobrym pomysłem bo niezależnie od przyczyny działa przeciwzapalnie.