Wpis z mikrobloga

Słyszałem dziś, że górnicy zamierzają strajkować (°°
Za grosz śmiecie wstydu nie mają.
Cały czas była narracja: dej mie pinondz bo bo nie bedzie prondu i zamarznieta, wungiel daje bezpieczeństwo energetyczne ( ͠° °)
A potem pandemia powiedziała- sprawdzam.
I co? I jajco.
Węgla nie było, nie dało sie kupić albo jak juz to za chore pieniadze i trzeba było sprowadzać.
A jeszcze te szmaty podniosły sobie ceny dwa razy-bo hehe i tak taniej niz u spekulantów.
No to ja sie pytam- na uj my to dotujemy i utrzymujemy dalej?
Pożytku z tego nie ma, hasełka o bezpieczeństwie jak już wiemy sa gówno warte, a jeszcze zadymy robią i życie utrudniają wszystkim.
Zaorać to w #!$%@?.
Zamknąć i popędzić tych wszystkich pasożytów do pracy, w której rok ma 12 miesięcy

#gornictwo #takaprawda #niepopularnaopinia #polska
WiesniakzPowolania - Słyszałem dziś, że górnicy zamierzają strajkować (╯°□°)╯︵ ┻━┻
Za...

źródło: grn

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania z jakiego powodu będą strajkować? Z powodu nadmuchanej bańki wynagrodzeń w sektorze górnictwa węglowego? Przeciwko podnoszeniu pensji i ograniczeniu benefitów w górnictwie, by spadła cena węgla i ich firma nabrała płynności finansowej? Jak firma mająca straty może dawać podwyżki pensji i benefity pracownikom? Pokryją to z dotacji budżetu państwa?
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: dotujemy z prostych powodów: propaganda. Z jakiegoś powodu w społeczeństwie utarło się przekonanie że węgiel to filar polskiej gospodarki i politycy chcą ich poparcie. Pamiętam jeszcze jakie jazdy na Tuska było jak chciał pałować protestujących górników kiedyś
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Przez 8 lat górnikom wszystko odpowiadało i teraz po 3 miesiącach od zmiany władzy, nagle im się przypomniało że coś im nie pasuje xD. To nawet nie jest śmieszne. Ja mam taką cichą nadzieję, że Tusk zacznie używać Policji zgodnie z przeznaczeniem. Po to na niego głosowałem.
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy muszę przyznać że trzeba być odważnym żeby się przyznawać do głupoty. Ciekawe jestem czy, gdybyś Ty musiał wyjść strajkować z jakiegoś powodu to też byłbyś taki chętny do wyrwania gazem w ryj i gratis pałą po plecach. Śmieszne to jest Wasze myślenie, że bez tych wszystkich grup zawodowych będzie pięknie. I jeszcze plucie na swoich rodaków, gratuluję.
A no i zapomniałbym, Tusk już używa policji po swojemu - rzucanie kostka i
  • Odpowiedz
muszę przyznać że trzeba być odważnym żeby się przyznawać do głupoty.

@wiejskiparasol: Gratuluję zatem odwagi. Jeśli organizm toczy nowotwór, to się go wycina, a potem stosuje się chemię, aby zapobiec przerzutom. Polskę toczy nowotwór zwany związkami zawodowymi, który pasożytuje na zdrowej tkance. Wysysa z niej soki, oraz zatruwa swoimi metabolitami. Na szczęście jesteśmy już pod dobrą opieką. Nie będziemy leczyć objawów, tylko przyczyny.
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy związki zawodowe jak najbardziej. Farbowana Solidarność i tym podobne tak samo. Tylko że jest pewna różnica między nimi, a zwykłym rolnikiem.
Ah, ale mi odpowiedziałeś, musisz być z siebie dumny. Podobne rodzaj mentalności co wszystkie stare baby bez wykształcenia, dla których obecna władza to świętość, o której nie można nic złego powiedzieć.
  • Odpowiedz
gdybyś Ty musiał wyjść strajkować z jakiegoś powodu to też byłbyś taki chętny do wyrwania gazem w ryj i gratis pałą po plecac


@wiejskiparasol: oni strajkują bo chcą więcej pieniędzy od państwa. Tylko nadal nikt nie wie czemu w ogóle państwo ma im dawać jakiekolwiek pieniądze. Sprzedać te wszystkie kopalnie, sprywatyzować bo pożytku żadnego a tylko musimy tych brudasów co jakiś czas widzieć w warszawie jak robią burdy
  • Odpowiedz