Wpis z mikrobloga

#motocykle
Siema wariaty. Kiedyś #gopro zjadał konkurencję, obecnie gdy patrzyłem na kamerki sportowe, to wstępnie wychodzi na to, że od gopro są lepsze dwie:
Action 4 za 1600 zł
Ace pro za 2100 zł

Z czego action 4 bateria rzekomo zimą trzyma dobrze, a nie 10-20 minut. Do tego nocą lepszy obraz i stabilizacja niż w GoPro, a za dnia opinie są podzielone, raczej nie ma na tyle istotnej różnicy by się kłócić o to.

Ace pro z kolei ma trochę lepszą jakość obrazu nocą w stosunku do action 4 i znacząco lepszą stabilizację nocą w stosunku do Acton 4. W przypadku dzikich zjazdów rowerem w lesie, jakość obrazu wraz ze stabilizacją bije na głowę gopro (drzewa dużo bardziej wyraźne też są), a w przypadku Action 4, nie wiem.

Zaczepy w ace pro i action 4 są bardzo przemyślane i świetnie trzymają. Action 4 ma jakiś dlog czy coś, co pozwala później ładniej pokolorować obraz przy montażu.

Mniej więcej tyle dowiedziałem się z YT itd.

A Wy macie którąś z kamer lub wiedzę o nich? Wypowiecie się?
  • 10
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Krol_Karo niektórym chodzi o funkcję wideorejestratora tylko i nie planują nigdy wrzucać tego na YT, po prostu nie chcą stałej kamerki zamontowanej do moto, z chin za 2.50 zł, tylko wolą coś w dobrej jakości z aku, które nagrywa 2h, a dodatkowo pozwala wpiąć kabel usb c by nagrywało 10 godzin.

Może pół procent posiadaczy kamerek tego typu wrzuca coś na YT, a może jeszcze mniejszy odsetek, 0.1%.
  • Odpowiedz
@Hamza: mam gopro hero 7, wydaję się, że obraz wystarczający i nie potrzeba nic więcej, ale gopro zawodzi, czasem sie wyłączy, czasem nie włączy, dlatego teraz myślę nad zmianą i rozkminiam Osmo Action 3, stabilizacją DJI już dorównuje gopro, przekonuje mnie też szybkozłączką, wygląda to na bardzo wygodne i mam nadzieję, że software lepszy niż w gopro

@Krol_Karo: coś w tym jest, materiału w ciężkich gigabajtach leży na dysku, ale
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@looolbeka w action 4 masz na fona apke dji mimo, tam możesz odtwarzać filmiki i je chyba ciąć itd. O trójce nic nie wiem, może jest identycznie?
  • Odpowiedz
@Hamza: w gopro też była apka i jej nie używałem, szkoda było baterii na bluetooth/wifi i na fonie jakoś niewygodnie się to robi, więc nawet sie nie interesowałem jakie dodatkowe funkcje ma osmo 3, ale podejrzewam że też jest apka
  • Odpowiedz