Wpis z mikrobloga

Dla facetów kobieta jest od gotowania i sprzątania. Co z tego, że chce się uczyć, rozwijać, mieć pasje - przede wszystkim musi być obiad, najlepiej taki jaki królewiczowi pasuje, a potem może się taka realizować, oczywiście jeśli czasu i energii starczy. A często właśnie nie starczy. Najpierw trzeba oporządzić dom i rodzinę, potem ewentualnie zająć się sobą. Oczywiście pracując zawodowo. Tymczasem niebiescy uważają, że im się należy całoroczna obsługa bo raz na rok coś naprawią i resztę czasu mogą zająć się sobą i swoimi pasjami.

A potem kwik w internecie, że "moja żona to taka nudna jest, ciągle tylko tematy o pieniądzach, wydatkach, co trzeba zrobić, kto komu co powiedział, co kupiła i ile kosztowały ziemniaki, ani o filozofii nie da się pogadać, ani o historii..." . A kiedy mają czas zająć się tym jak trzeba zrobić wszystko idealnie dla niego, żeby nie marudził? Facet nie musi skupiać się na tysiącu przyziemnych rzeczy, tylko na 100 konkretnych, więc ma czas, siłę i pamięć RAM mózgu nie wyczerpane i może sobie w wolnej chwili poczytać o Platonie, tymczasem kobieta nie ma już na to siły i woli lekkie tematy.

Faceci tak się chwalą, że chcą, żeby kobieta tylko "była, kochała ich i nie zdradzała" a tak naprawdę przeszkadza im nawet to, że kobieta mruga z nie taką częstotliwością jak trzeba i za głośno kaszle, gdy jest chora.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #feminizm #p0lka #rozwod
AlienFromWenus - Dla facetów kobieta jest od gotowania i sprzątania. Co z tego, że ch...

źródło: IMG_20240316_094553

Pobierz
  • 48
Odpowiesz mi na pytanie Ile czasu poświęcasz w tygodniu na serwisy streamingowe i wykop?


@yannikto:

Nie wiem co ma to pytanie do tematu i czemu cię to interesuje

Na serwisy streamingowe nie poświęcam w ogóle czasu w tygodniu
Jedynie YouTube ale wtedy z niebieskim
A jak samej to może raz coś obejrzę w tygodniu.

Na wykop więcej czasu ale korzystam jak mam przerwę, jem, korzystam z toalety lub przed snem.
Znam naprawdę wiele kobiet i żadna nie ma pasji w rozumieniu męskim. Seks, paznokcie i tiktoki to nie jest pasja. Niektóre mają pasje na siłę "nie jestem taka jak inne" a potem okazuje się że dziewczyna na temat swojej "pasji" wie mniej niż ja który średnio się tym interesuje.


@DrCieplak:

No i uj, co to ma do rzeczy? Jak któraś ma pasje bądź zainteresowania to chce się nimi zająć ale z
ale jak chce się zajmować pasją to niech się zajmuje, po #!$%@? podpalać konflikt płci? jeśli przez to, że nie ugotowałaś czy posprzątałaś facet jest zły to jest po prostu #!$%@? i tyle. I w drugą stronę jest to samo, żeby nie było… #!$%@? się do drugiej osoby i nakładanie obowiązków podobno charakterystycznych dla płci jest #!$%@?.
@AlienFromWenus: No to pytanie jest bardzo zasadne bo to są pochłaniacze czasu. Przeczytanie krótkiego artykułu naukowego to 5 minut więc na 3 potrzebujesz 15 minut dziennie czyli 3 takie potencjalne artykuły to potencjalne trzy tematy do poruszenia. Kolejna rzecz dostałaś pytanie o swoje zainteresowania czyli pasje. Odpowiedziałaś pytającemu że różne czyli co? Bo pasją nie jest malowanie paznokci. Bo odpowiadając tak zdawkowo równie dobrze mogłabyś napisać żadne i taka sama byłaby
@AlienFromWenus: kobieto weź zmień w końcu tego chłopa zamiast od dwóch lat wysrywy na całą męską rasę wrzucać.

Nie wiem może w jakiejś dziwnej bańce żyję, ale niemal u wszystkich moich znajomych albo ludzie gotowce zamawiają albo się dzielą gotowaniem, nie znam ani jednej pary <40 lat gdzie kobieta miałaby stać przy garach jak za PRLu. Jeśli już to więcej facetów znam co częściej gotują, bo lubią (sam tak mam).
@AlienFromWenus: tak bardzo prawda. W moim otoczeniu jest tak, że jak baba wraca z pracy to sprząta i robi obiad a chłop siedzi przed tv albo przy kompie i plaszczy jaja. I nie ważne czy chłop pracuje fizycznie czy siedzi przed kompem. Ona np. Przerzuca towar w sklepie i jeszcze #!$%@? w domu xD. W życiu bym się nie zgodziła na taki układ. Ale niestety to tak matki wychowują chłopców.
@BardzoMalaZaba: i zawsze narracja brzmi tak, że jak on pracuje fizycznie a ona w biurze, to przecież on ma prawo odpocząć, bo więcej się w pracy męczy a ona na lekką pracę więc może coś w domu porobić. Za to jak to on siedzi w biurze a ona pracuje fizycznie, to wtedy znów to on ma prawo odpocząć, bo ma pracę umysłową, stresującą i mu się bardziej należy, bo nie ma
@AlienFromWenus: No i widzisz ja definiuję przerwę jako właśnie możliwość przeczytania sobie jakiegoś lekkiego artykułu. No dobrze no ale to wymień mi trzy twoje zainteresowania. Załóżmy że jestem wykształcony umiarkowanie i chcesz mnie zainteresować rozmową co mi zaproponujesz? Czy może ja mam zacząć?