Wpis z mikrobloga

@printf:

W jakim sensie oderwany od rzeczywistości? Ceny są dostosowane do rzeczywistości. Z jednej strony nadal część mieszkań kupują normalni ludzie, żeby mieszkać, dzięki kredytom, programom wspierania deweloperów itd.

Natomiast mieszkania skupują fundusze albo ludzie z kasą, bo wiedzą, że nie ma obecnie lepszego sposobu na zabezpieczenie pieniędzy.
  • Odpowiedz
bo wiedzą, że nie ma obecnie lepszego sposobu na zabezpieczenie pieniędzy.


@Murasame: xDDD nie spodziewałem się że jesteś wykopowym ekspertem od inwestowania. Są lepsze sposoby ale polacy kochają tylko beton
  • Odpowiedz
@Wychwalany:

Każdy kogo znam i ma kasę ma często już po kilkanaście mieszkań. Czy ceny wzrosną czy spadną, ten beton zostanie, nie ma nic pewniejszego.

Zabawy w bitcoiny i inne głupoty są raczej dla wykopków xd
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna:

Jak się pytałem ludzi, którzy to kupili, jak im idzie wynajmowanie tego, to sam się zdziwiłem jak łatwo to się kręci. Trafili nawet typa, która zapłacił pół roku z góry xD

Normalnych ludzi będzie coraz mniej stać na własne mieszkanie, więc chętnych na wynajem będzie nadal dużo.
  • Odpowiedz
beton zostanie,


@Murasame: to akurat prawda,

nie ma nic pewniejszego.


nie prawdą jest że nie ma lepszych, bezpiecznych i mniej czasochłonnych inwestycji

już po kilkanaście mieszkań


kompletną głupotą jest mieć wszystko w jednej inwestycji

łatwo to się kręci


super, najważniejsze to rozumieć w co się inwestuje i mieć z tego radochę.
  • Odpowiedz
@Wychwalany:

kompletną głupotą jest mieć wszystko w jednej inwestycji


Kto ci tu pisze o tym, że ktoś się wpakował po korek w mieszkania. Znajomi powoli podchodzili do tego tematu. A po tym jak kupili 2-3 mieszkania i zobaczyli jak łatwo znaleźli najemców i jak bardzo ceny wzrosły to zaczęli dokupować kolejne.

Nie wiem po co sobie wmawiać, że to jest zły interes itd. tak jakby to by miało magicznie zmienić sytuację.
  • Odpowiedz
@Murasame No i teraz pod naporem lewicy w rządzie wprowadzą progresywny podatek katastralny i dojdą do wniosku, że może lepiej złoto ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Viking-:

Nadal wyjdzie to lepiej niż trzymać kasę na koncie. A podatku nikt nie wprowadzi. Deweloperzy będą sporo inwestować w media, które będą straszyc, że podatek będzie na pewno od każdego mieszkania itd.
A po drugie rząd obecny czy to następny, nie będzie chciał, żeby to akurat za jego kadencji nastąpił spadek cen mieszkań. Obstawiam, że to będzie trwało do momentu w którym nie będzie już wyjścia i powstanie prawdziwa bańka,
  • Odpowiedz
@Murasame: póki co sam piszesz że to ich jedyna forma inwestowania. Na każdym rynku są hossy i bessy, jeśli w swoim powolnym podchodzeniu do tego tematu zaplanowali co robić w trakcie bessy to już jest mały sukcesik.

To nie jest zły interes, złym interesem jest pakować wszystko w jedną formę i nie mieć planu na wyjście z inwestycji.

Mało Januszy wie jak działa posiadanie nieruchomości, im wystarczy że wpada jakikolwiek grosz
  • Odpowiedz
@Murasame Nie założył bym się. Inna sprawa to to, że taka inwestycja dla Kowalskiego Rentiera przestanie być opłacalny jak devi zaoferują najem w cenie niższej niż rata kredytu, a Kowalski sobie na to nie pozwoli bo by musiał dokładać. Cena budowy 1m² nie przekracza 30-50% jego rynkowej wartości. No chyba że Kowalski kupuje za gotówkę i interesuje go zwrot inwestycji w 20-30 lat.
  • Odpowiedz
@Wychwalany: @Viking- @Onbezwasa

Weźcie pod uwagę, że są różne grupy ludzi. Niektórzy chcą na mieszkaniach zarobić a niektórzy mają np. parę milionów do wydania i wolą mieć w majątku kilka mieszkań, niezależnie czy będą rosły czy nie, niż kasę zżeraną przez inflację na koncie. Ja głównie o takich ludziach piszę.

Zwyczajnie nieruchomości są zbyt łatwą inwestycją, żeby te ceny wróciły do jakichś sensownych wartości.

A ostatnio zuważyłem, że nawet osoby, które
  • Odpowiedz
@Murasame wszyscy inwestują w mieszkania, to musi być pewna inwestycja xd nie to co Bitcoin (październik 2023 30k USD, marzec 2024 70k) xDDDDDD ale jasne, lepiej kupić mieszkanie za 800k na wynajem za 3k, zajebista inwestycja xDDDDDD
  • Odpowiedz