Wpis z mikrobloga

Temat filtracji wody/ osmozy.
Jeszcze nie znam się na temacie ale głośno myślę żeby założyć w domu taki cudo do wody pitnej niż cały czas lecieć na dzbanku z britty. Widzę, trochę tych opcji filtrów jest tj. jakieś WF-3 / WF-3 i inne... Czy ktoś może mi ogółem powiedzieć na co zwracać uwagę i jak podejść do tematu?
Jak ktoś jest z #wroclaw i może polecić mi godną zaufanie firmę która zajmuję się kompleksowym montażem to byłoby super :)

#woda #wodapitna #osmoza #biohaking #zdrowie #filtry #osmoza
  • 17
@Wychwalany: @Viking- no, zwłaszcza ekspres ciśnieniowy będzie zadowolony z takiej ilości kamienia
@Kermii też właśnie szukam takiego systemu, każdy z membraną ma minus w postaci baniaka na wodę pod zlewem, dlatego rozważam coś takiego. Zajmuje mało miejsca i wydaje się proste w obsłudze
https://www.ecoperla.pl/filtry-do-kuchni/revo/
minus taki że nie podłączysz do trójdrożnej baterii tylko musisz mieć oddzielny kranik
jako alternatywę rozważałem system Grohe Blue ale tam filtry są ultra drogie, za to
@bardzomalyczlowiek Wszystkie ekspresy, które miałem miały nastaw na twardość wody i same przypominały o odkamiwnianiu lub wbudowany w zbiornik wymienny filtr kamienia. Od jakiegoś czasu częściej pije yerbe, a kar robię w kawiarkę. Bardziej upierdliwa, ale kawa lepsza, zajmuje mniej miejsca i nie ma problemu z kamieniem
@Kermii: firma mega polecana to joro, ale droga. Ja pod Wrocławiem montowałem od nich zmiękczacz wody bo w Czernicy leci kamień a nie woda i kogo nie pytałem to polecali joro, jestem zadowolony. Traz też szukam osmozy i mam od nich wycenę

Co do samej osmozy to czytam że mineralizatory to straszna lipa większość bez badań ile podnoszą, jonizacja to czysty marketing a alkaliczna też, szukam jakis.bassn nie na nic

Co
@bardzomalyczlowiek Używam od ładnych paru lat soda stream I nie uwierzysz! Na butelkach, chociaż nawet ich nie myje nie ma śladu kamienia. Przez zdrowy organizm kamień z wody przeleci zubożony jedynie o pierwiastki których człowiek potrzebuje. Kamień też nie ma smaku. Na jakość wody nie ma też zbytniego wpływu instalacja wodociągowa. Kamień latami osadza się na jej ściankach, a nie na odwrót. Puszczając zaś wodę przez odwróconą osmozę masz niemal wodę destylowaną,
taka z osmozy chyba nie jest zdrowa? To jak z oczyszczaczami powietrza, robili market pod przyszlych klientow. Ja pije kranowe od lat i zyje. Dzbane z filtrem tez mamy ale sam sie zastanawiam czy po miesiacach jak taki filtr mamy tam sie nie rozwija "zycie" na tych warstwach filtracyjnych.
@Viking-: nie ma się co dziwić że nie ma kamienia jeśli pompujesz do nich CO2 ;)

Kamień też nie ma smaku.

tego nie wiem, ale wiem że woda z filtra smakuje inaczej niż z kranu, nawet woda ze starego filtra smakuje inaczej niż taka zaraz po wymianie. Nie mówiąc już o smaku kawy albo herbaty z takich wód bo tu różnica jest duża.
@bardzomalyczlowiek Wiem, ale też nie cały kamień. Z kolei ten który osadzał się w ekspresie lub w czajniku elektrycznym jest łatwy do usunięcia i nie mam z tym problemu, a w zamian dostaje nie wyjałowioną wodę.