Wpis z mikrobloga

@Just_Jump Ja polecam, dobre uzupełnienie wiedzy wyciągniętej z literatury. Najlepiej iść do szkoły rodzenia w szpitalu w którym zamierzacie rodzić. Poznacie szpital, dowiecie się gdzie co jest itd. Zaletą szkoły rodzenia jest możliwość zadawania pytań i trochę praktyki związanej z pielęgnacją noworodka. Z drugiej strony uważam, że jeśli czytałeś na temat ciąży i porodu to szkoła rodzenia nie jest aż tak potrzebna.
  • Odpowiedz
@Just_Jump: Koala, nie mam nic do samej szkoły, ale z zasady to nie ma sensu. Dużo gadania, zabawy w ubieranie pieluszki i kąpanie lalki nic to nie daje. Jak dziecko się urodzi to wszystko nagle staje się naturalne i nie trzeba specjalnych szkół i kursów więcej Ci da dobra położna po porodzie i dobry lekarz pedatra. To jest ogólnie taki teatr i nic z tego się później nie przydaje na porodówce.
  • Odpowiedz
@ @Just_Jump byłem, polecam. Spoko prowadząca która chyba w każdym szpitalu pracowała/przyjmowała poród, więc o każdym szpitalu coś mogła powiedzieć dobrego/zlego. Jakbym miał możliwość to poszedłbym drugim raz,
Szkoła rodzenia Picolino
  • Odpowiedz
@Just_Jump

- dobra fizjoterapeutka uroginekologiczna z pomysłem super przygotuje do porodu - ja miałam złotą kobietkę ale to wielkopolska
- dużo wiedzy jest w necie, na insta, itp - mogę podrzucić linki jakby co ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
- edukacja przedporodowa u sensownej położnej (to to co przysługuje na NFZ po 21. tyg)

Dobre przygotowanie + nastawienie i oba porody wspominam dobrze :) mam nadzieję że i u
  • Odpowiedz
@Just_Jump: ja chodziłam do szkoły na nfz (Bronowice) i w sumie polecam takie rozwiazanie. Trwa to znacznie dłużej niż weekendowa szkoła rodzenia ale było bardzo dużo tematów które nie są omawiane na tych szybkich płatnych 'kursach'. Pamiętaj że to też nie jest jakaś wiedzą tajemna której nie ma w pierwszej lepszej książce. Mnie najbardziej pomogły zajęcia warsztatowe z doradczynią laktacyjną i fizjoterapeutką (jak dla mnie ta szkoła mogła sie ograniczyć do
  • Odpowiedz
@Just_Jump: Ja chodzę do babyborn. Najbardziej podobają mi się zajęcia z panią fizjoterapeutką uroginekologiczną. Ostatnio też byłam na warsztatach bezpieczny maluch- kolejny termin w maju.
  • Odpowiedz