Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siema, mam ok 12 tys długów i chce je zacząć spłacać ale nie wiem jak. Mam 4 komorników więc dochodzi do zbiegu egzekucji. Każdy z nich mówi że mam wpłacać pieniądze jemu i tylko jemu. Próbowałem dogadywać się z wierzycielami i zaproponowałem 300-500zl/msc to powiedzieli że za mało i że będą kierować sprawy do sądu o ujawnienie majątku(którego nie mam). Naprawdę nie ma opcji żeby jeden komornik przejął wszystko i ja mu wtedy place co miesiąc dana kwotę ? Aczkolwiek wierzyciel mówi że mam mu płacić a nie komornikowi(mimo że nie godzi się na dana kwotę na msc). Jest może jakaś firmę co za hajs to połączy i będę mógł co miesiąc na to samo konto wysyłać hajs
#dlugi #bik #komornik #wierzyciel



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: może po prostu idź do pracy jako monter w delegacji(przyjmują jak leci) i spłać to w dwa miesiące?
Są takie firmy, banki i firmy windykatorskie.
Ew możesz też poprosić kogoś bliskiego by spłacił Twoje długi(na umowie) np że co miesiąc będziesz mu spłacał 1000zl miesięcznie przez 15miesiecy(te 3k to inflacyjne)
Ogólnie za mało info, skąd te długi, ile masz lat, jak zarabiasz
Inne rozwiązania są dla niepełnosprawnego, dla ćpuna/alkoholika, dla
  • Odpowiedz
Mam 4 komorników więc dochodzi do zbiegu egzekucji. Każdy z nich mówi że mam wpłacać pieniądze jemu i tylko jemu.


@mirko_anonim: wszyscy są z twojego miejsca zamieszkania/zameldowania? Wybierz tego do którego masz najbliższej, a do pozostałych napisz wniosek o przekazanie sprawy do łącznego prowadzeni dla wskazanego komornika, wyślij pocztą z potwierdzeniem odbioru. Powinni przekazać bez problemu raczej.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): 1. Jak nastąpi zbieg to komornicy sami przekażą sprawę jednemu właściwemu komornikowi, nie masz na to wpływu. Samo prowadzenie postępowań przez róznych komorników nie powoduje zbiegu egzekucji. 2. Nie ma takiej firmy.

Lepiej wpłacać do komornika - masz większą kontrolę na co zaliczane są wpłacone przez Ciebie kwoty.

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Olej wierzycieli, skoro im za mało. Zadzwoń do każdego komornika i umów się na te raty po 300/400 zł i tyle wpłacaj regularnie to nikt nie będzie Ci robił problemów. Wnioskować o przekazanie sprawy może tylko wierzyciel, więc szkoda Twojego czasu, wysiłku i pieniędzy na wysyłanie pism. Ale najpierw ustal, gdzie masz najwyższe odsetki miesięcznie i tam wpłacaj sobie większą kwotę.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim komornik nie rozkłada na raty ale musi przyjąć każda wplate która zrobisz. Jeśli nie zbiegli się do twojego wynagrodzenia czy rachunku to zbiegu nie ma. Przede wszystkim ustal ile masz gdzie odsetek bo może się okazać że twoje wpłaty nie wystarczają nawet na ich pokrycie a takie spłacanie jest nieopłacalne dla siebie.
  • Odpowiedz