Wpis z mikrobloga

Uratowałem dziś życie nastolatkowi, który spadł z peronu, przed pociąg Intercity, jadący szybko bo na tym dworcu się nie zatrzymuje. Zeskoczyłem z peronu i ściągnąłem go na trawnik. Uff… mało brakowało. Widziała to jedna kobieta, która wezwała pogotowie, ale przyjechała policja. Chyba po 5 minutach. Nastolatek był pijany, a do tego chyba naćpany ()
  • 25
  • Odpowiedz
  • 159
@FajnyTypek: Nie jestem w stanie powiedzieć. Uznałem, że jednak nie ryzykuję zbytnio i gdyby było jeszcze odrobinę później to tak samo bym zrobił. To mogło być nawet ponad 10 sekund, czy coś w pobliżu. On by sam nie uciekł stamtąd, bo nie ogarniał rzeczywistości. Gdybym widząc jego zachowanie, nie przewidział co się może stać (bo na peron specjalnie wszedłem, żeby go móc ściągnąć z torów, gdyby spadł), to wpadłby pod ten
  • Odpowiedz
@WladcaPiorunow: Czapki z głów Mirek! Często mnie zastanawia jak słyszę, że ktoś ginie pod kołami pociągu jak w ogóle może do czegoś takiego dojść, o ile nie jest to samobójstwo. Ogromny obiekt widoczny z daleka, do tego głośny, trzeba się naprawdę postarać, żeby się pod coś takiego wpakować.
  • Odpowiedz
@Korba112: a co jeżeli wisiał 50 tysięcy ludziom z miasta za narkotyki i wybrał samobója jako wygodniejszą śmierć, bo teraz tamci złapią go i będą torturować, wycinać paznokcie na żywca i głodzić przez kilka dni w piwnicy aż nie wyzionie ducha?
  • Odpowiedz
Często mnie zastanawia jak słyszę, że ktoś ginie pod kołami pociągu jak w ogóle może do czegoś takiego dojść, o ile nie jest to samobójstwo. Ogromny obiekt widoczny z daleka, do tego głośny, trzeba się naprawdę postarać, żeby się pod coś takiego wpakować.


@nielubiegroszku: krążyło po sieci (po mainsteramowych portalach, nie żadnych liveleakach czy stronach gore) kilka nagrań z monitoringu takich wypadków i cóż - ich ofiary najczęściej zachowywały się jakby
  • Odpowiedz
wchodzenie na torowisko, kiedy zapory lub półzapory są opuszczone bądź rozpoczęto ich opuszczanie - 2000zł


@WladcaPiorunow: Jak tam nie bylo zadnych zapor, to dostaniesz tylko 50zł za chodzenie po torowisku
  • Odpowiedz