Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.

Czy jakiś fachowiec podpowie mi czy jest w Excelu możliwość robienia seryjnych wykresów.

Przykładowo coś takiego jak na zdjęciu (oczywiście danych będzie więcej) i muszę dla każdej z osób zrobić wykres. Tych osób będzie koło tysiąca (jeszcze czekam na dane) i dla każdej musze przygotować raport z wykresem.
Będę to ładnie upchać korespondencją seryjną w Wordzie. Ale nigdy nie robiłem masówki wykresów. Da się to jakoś zautomatyzować?

#excel #statystyka
darandol - Cześć Mirki.

Czy jakiś fachowiec podpowie mi czy jest w Excelu możliwość ...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@Limonene: Nie chce ale muszę :)
Zastanawiam się czy VBA coś pomoże najwyżej się go nauczę :)
Nie jestem nawet pewny czy dam radę korespondencją seryjną wrzucić te wykresy do Worda więc myślę o VBA lub możliwościach samej korespondencji seryjnej.
  • Odpowiedz
@darandol: VBA jest w stanie pomóc we wszystkim, co robisz w pakiecie office i okolicach. Jeżeli masz jakieś doświadczenie w programowaniu, to nie będzie on dla Ciebie specjalnym wyzwaniem - nagrywarka makr zrobi za Ciebie większość roboty, pozostanie tylko doszlifowanie kodu. Język pewnie może wkurzać brakiem współczesnych rozwiązań, bo to dość archaiczny twór, ale w swoim środowisku po prostu się sprawdza.

Co do samego zadania, to małą pętelką ogarniesz zmianę źródła
  • Odpowiedz
  • 0
@neger nie musi być wordow ale skończy się na tysiącu pdf.

@DwaNiedzwiedzie właśnie w ten sposób próbuje podejść znalazłem już kod który częściowo pasuje do moich potrzeb więc muszę go przebudować.
Przygotuje formatkę w nowym arluszu które będzie się wypełniała danymi i tworzyła wykres a potem zapisywała arkusz do PDF czyściła arkusz wypełniała kolejnymi danymi i znów do pdf.

Na razie będę to testował bo surowe dane dostanę gdzieś na początku kwietnia.
  • Odpowiedz