Wpis z mikrobloga

#prawo #mechanikasamochodowa

Sytuacja
Dajesz mechanikowi auto na naprawe. Ale pajac je rozbil. Z tego co wiem, brak osob trzecich poszkodowanych czy zaangazowanych.
Jak ugryzc temat? Auto dosc nowe, bo 4 letnie.
POlicji nie wzywal, zlawetowal do siebie i oferuje naprawy za darmo.
  • 18
@Rudz1elec: zadne aso ci nie zrobi bezgotówkowo naprawy z jakiegos typa który może nie mieć majątku xD masz prawo naprawić auto w aso i obciążyć go kosztami jeśli jednak nie ma żadnego ubezpieczenia to powodzenia w kilkuletniej batalii
  • 0
@Adams_GA: Czyli naprawa w ASO z mojej kasy a potem sciganie ziomka w sadzie za koszta?

A mozna to jakos ugryzc z ubezpieczalni? Lub jakie mozliwosci widzisz?

Szczerze to liczylem na Twoja wypowiedz w temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adams_GA: potwierdzenie zdarzenia a następnie pociągnięcie do odpowiedzialności sprawcy. Naprawdę wierzysz że gość naprawi szkody w czteroletnim aucie?
Jak się komuś dupa pali to wszystko obieca, a jak przychodzi co do czego to ci nawet szkody nie potwierdzi, a to podstawa do wypłaty odszkodowania
@Adams_GA: ubezpieczalnia coś Ci wypłaci bez notatki policji? A tu masz szkodę sporą. Naprawić to naprawi, a jeszcze nie wiadomo co to była za kolizja, walnął w kogoś czy w drzewo? Potem może być na własciciela coś, że on to zrobił. Policja da najwyżej mandat, ale chodzi o potwierdzenie urzędowe. Tak prostych spraw nie łapiesz?
@Rasteris: tak tak będzie na właściciela w ogóle ubezpieczyciel zamiast mu wypłacić bedzie kazał zapłacić właścicielowi 200 tysięcy za straty moralne ubezpieczyciela. Nie potrzeba żadnej notatki tylko oświadczenie mechanika i ubezpieczyciel będzie zobowiązany to wypłacić jeśli spełnione są warunki ubezpieczeniowe wskazane w OWU. I potwierdzenie urzędowe czego? Ze policja ci odmówiła wszczęcia postępowania?
@Rudz1elec: ma ubezpieczenie więc niech z niego płaci za auto, przy swoim pełnoletnim to na wgięty próg przymknąłem oko i znajomy mi to na własny koszt robił ale dzwona w nowym aucie też bym nie odpuścił