Wpis z mikrobloga

Nie zastanawiało was nigdy, skąd rewolucjoniści mieli hajs na życie i działania, skąd były środki na propagowanie idei, oraz dlaczego prawie wszystkie monarchie upadły w tym samym czasie? Czy nie jest to co najmniej dziwne?

Imperium Rosyjskie (1917)
Austro-Węgry (1918)
Królestwo Serbii (1918)
Imperium Osmańskie (1922) - ta monarchia była osłabiana latami przez różne spiski wewnętrzne, ale też wpływy z zewnątrz
Królestwo Grecji (1924)
Królestwo Hiszpanii (1931, potem przewrót i restauracja monarchii)
Królestwo Włoch (1946)
Królestwo Rumunii (1947)

Ostały się nieliczne monarchie. Jasne, że przykłady Grecji,Rumunii,Włoch czy Serbii trochę na wyrost, bo to nie były takie monarchie jak pozostałe na tej liście, ale zwróćcie uwagę, że wszystko stało się praktycznie w jednym czasie. Można powiedzieć wojny. Ale co z tego, że wojny? Monarchie poupadały wszędzie, a czynniki zewnętrzne mocno wpłynęły na te decyzje.

Teoria spiskowa, ale według mnie to był jasno zaplanowany cel globalistów. Po prostu spisek. Sam fakt, że wszystko rypło się na raz, a trwało tyle lat i to w wyniku podobnych działań. Jestem ciekaw, ilu ministrów, generałów itd było w to zamieszanych, także doradców monarchów, którzy wprowadzali ich na złe tory.

Upadek monarchii utorował zapoczątkowanie takiego "nowego porządku świata", czyli Państw demokratycznych i co raz bardziej zależnych od międzynarodowych organizacji.

Bolszewicy byli np sponsorowani przez amerykańskie banki (fakt), żeby osłabić carską Rosję, bo Amerykanie uważali, że Rosja radziecka będzie słaba, a Carska będzie konkurencją. Samego Lenina też sponsorowali na finiszu Niemcy. Ale kto sponsorował wszystkie rewolucje i planował działania przez tyle lat?

Po upadku monarchii był jeszcze okres hitleryzmu i potem komunizm, które były skutkami ubocznymi tych działań. Jedno dość szybko przepadło, drugie trwało latami, ale finalnie też upadło. Obecny kształt świata to głównie zasługa/skutek przetasowania po 1918.

#historia #polityka #nwo #teoriespiskowe #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #monarchia #komunizm #nacjonalizm
  • 8
  • Odpowiedz
Ale kto sponsorował wszystkie rewolucje i planował działania przez tyle lat?


@Kopyto96: Oczywiście ci, którzy chcą zostać jedynymi monarchami na Ziemi.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: ci nie mają swego monarchy, ci którzy naprawdę chcą władzy nad światą i walczą o tym, jedni zapobiegają o zjednoczonym państwie a drugi o zjednoczonym krolewstwie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kopyto96 Ale po co szukać spisków - taki był duch epoki. Trzy pierwsze (beż Serbii) upadły w związku z porażką w I wś, a dwie ostatnie w związku z porażką w 2 wś.
Krolestwo Serbii w gruncie rzeczy przekształciło się w królestwo SHS.
  • Odpowiedz
  • 0
@BenAli: warto zagłębić się, jak w ogóle doszło do takiej sytuacji w Europie. Sama wojna to już stadium końcowe. Ktoś finansował mocno ruchy, które miały miejsce na kilkadziesiąt lat wstecz aż do wybuchu wojny.
  • Odpowiedz
Teoria spiskowa, ale według mnie to był jasno zaplanowany cel globalistów. Po prostu spisek. Sam fakt, że wszystko rypło się na raz, a trwało tyle lat i to w wyniku podobnych działań. Jestem ciekaw, ilu ministrów, generałów itd było w to zamieszanych, także doradców monarchów, którzy wprowadzali ich na złe tory.


@Kopyto96: Zgadzam się ze wszystkim.

Ponadto, według mnie, plany wobec Polski sięgały co najmniej czasów przed potopem szwedzkim. Gdy sobie
  • Odpowiedz