Wpis z mikrobloga

cześć mirki, szukam jeszcze jednej książki nadającej się na maturkę ustną, temat: "Różne wizje przyszłości zawarte w literaturze fantastycznonaukowej. Przedstaw je, analizując wybrane powieści". Póki co mam "Nowy wspaniały świat" Huxleya, "Powrót z gwiazd" Lema no i "Perfekcyjna niedoskonałość" Dukaja. Staram się pokazać "dziejowo" rozwój antyutopii, więc przydałoby się coś z lat 80 :)

#matura #matura2014 #maturazwykopem #scfi #sciencefiction #ksiazki
  • 14
@Poroniec: w sukurs przychodzi Ci Janusz Zajdel i 'Limer Inferior', lub 'Paradyzja'. Gorąco polecam to pierwsze, sam robiłem na jej podstawie prezentacje o systemach totalitarnych 2 lata temu. Nie jest to jakaś wielka lektura więc dużo czasu na nią nie poświęcisz, a na pewno warto.
@semperfidelis: Orwell to IMO wizja najbliższej rzeczywistości, strach przed totalitaryzmem :) A ja szukam raczej czegoś z pogranicza nauki (Huxley - genetyka, Lem - psychologia i mózg człowieka, Dukaj - transhumanizm). @Adrian00: O tym myślałem, ale nie wiem czy podołam (trochę stare), wtedy mam dziurę między Lemem a Dukajem :) @piotrfelix: Sprawdzę, dzięki. @mieffer: To samo - myślałem o tym, ale nie wiem czy w zestawieniu z resztą