Wpis z mikrobloga

Zawsze mam bekę z ludzi którzy wspominają coś o rynku pracownika xDDD
Rynek pracownika w Polsce nigdy nie istniał i przy obecnej mentalności istnieć nie może. Jeśli już to istnieje rynek kołchoźnika/robola który może wybrać pomiędzy jednym Januszexem a drugim, a jak jeszcze nie jest alkoholikiem to go wszędzie wezmą z pocałowaniem ręki. Dobrze płatnej PRACY (nie roboty) nie ma, oczywiście poza IT. Skończcie biadolić coś o rynku pracownika bo to jest śmieszne xD
#pracbaza #przegryw #robpill #takaprawda
  • 10
  • Odpowiedz
@Wraczek Rynek pracownika oznacza że pracownik zawsze może znaleść JAKĄŚ pracę.
Dobra praca to taka która jest lepsza od innych prac, więc nigdy, w żadnym kraju nie może być to praca dostępna od ręki.
  • Odpowiedz
@Wraczek: pracy jest dużo tylko brak wykwalifikowanej kadry dlatego najwiecej to kołchozów sie otwiera bo tam stosunkowo łatwo o pracownika jak cieżko to odnosi sie stawke o 100 zł brutto na miesiac i zaraz sie chetni znajda
  • Odpowiedz
@Wraczek: zgadza się wystarczy spojrzeć na statystyki, szukanie pracy zajmuje nawet 10 miesięcy, główny wpływ to lokalizacja i brak mobilności Polaków bo ceny dojazdu i wynajmu w dużym mieście są wręcz niedostępne cenowo, pracodawcy nawet na CV nie spojrzą jeżeli kandydat nie jest na miejscu, stąd imigracja na zachód, można powiedzieć że Polak we własnym kraju jest traktowany jak śmieć zwłaszcza jeżeli jest na początku swojej kariery.
  • Odpowiedz
@Wraczek: Tyś widział co sie w IT ostatnio dzieje? Do midów już nawet nie oddzwaniaja xd. Wykończeniówka, Układanie kostki brukowej, Lekarze. Tam są pieniądze dopiero.
  • Odpowiedz
@Wraczek: Po prostu ludzie myślą że rynek pracownika oznacza że każdy seba po zawodówce dostanie dobrą pracę a janusz mu kawę codziennie do biurka przyniesie. Rynek pracownika oznacza, że osoby wykwalifikowane mogą dyktować lepsze warunki pracy, ale łatwiej jest marudzić że poza it to pracy nie ma xD Praca jest, sam nie jestem w IT i w każdej chwili mogę rzucić papierami bo znalezienie pracy zajmie mi z miesiąc max
  • Odpowiedz
@Wraczek: nawet w IT się rynek pracownika skończył, siedzę już ponad trzy miesiące na bezrobociu (poprzednim razem znalazłem nową pracę w dwa), mialem zaproszenia na trzy rozmowy z których wszystkie firmy mnie odrzuciły (a w zeszłym roku rozmów miałem z 13)
  • Odpowiedz
@Wraczek: To prawda. Znajomy z firmy budowlanej mówi, że u niego pijaków nie zwalniają, a jedynie nakładają kary finansowe i w ten sposób pijak pracuje za darmo przez kilka dni.
  • Odpowiedz
@Wraczek: różowa poszła na rozmowę o pracę. Mniejsza o branżę, wymagana znajomość łaciny "branżowej"
Różowa jest magistrem w swojej dziedzinie.

Propozycja jaką dostała to na czarno 17zl/h.
( ͡° ͜ʖ ͡°). Po 5 nieodebranym telefonie przez moją dziewczynę odpuścili
  • Odpowiedz