Wpis z mikrobloga

Kwestia prawna, proszę o poradę

Witam wszystkich zainteresowanych moim postem. Potrzebuje pomocy, raczej dodatkowej opinii w kwestii prawnej. Sprawa wyglada tak : Lokalna firma komunalna wjechała bez zawiadomienia na moją działkę naprawić jakąś rure.

Nic o tym nie wiedziałem, niedawno pojawiłem się na działce i zastałem wyrządzone szkody. Jakie szkody? Wykopana została dziura o wymiarach 4x4m o głębokości około 100cm, którą zastałem zalaną ściekami. Na drodze moich ustaleń, w tym stanie rzeczy moja działka jest już 3ci miesiąc, ścieki drogą ujścia z dziury znalazły dopływ do stawu (wykopanego przez mojego śp. dziadka), ktory łączy się z lokalna mniejszą rzeką. Wokół stawu mamy teren podmokły cały niesamowicie śmierdzi ściekami nawet w odległości około 20m od samej dziury. Nie chce nawet myśleć o zanieczyszczeniach jakie to spowodowało, pamiętam historie mojego ojca jak łowił karasie w tym stawie z moim dziadkiem.. teraz nie wiem czy tam coś przeżyje.

Wystosowałem pismo, po kontakcie z radcą prawnym do wyżej wspomnianej firmy komunalnej. Niedawno, na drodze przypadku zastałem pracowników tej firmy próbujących odpompować ścieki i zasypać dziurę (chyba po to żeby wadliwa rura sączyła ścieki bezpośrednio w glebe)

Niestety mój radca prawny nie sprawia wrażenia szczególnie kompetentnego dlatego potrzebuje dodatkowej opinii. Najprawdopodobniej sprawa trafi do sądu, jednak zanim to nastąpi czeka mnie rozmowa z prezesem jutrzejszego dnia.

Jakie konsekwencje prawne taka firma może ponieść, nawet jeśli mieli prawo wjechac i dokanac jakiejs naprawy, wyrządzili przy tym bardzo duże szkody, zanieczyszczając mi niemal połowe działki, lokalny stawy i kto wie czy również nie rzekę. Wyglada to tak jakby przerwali poprostu prace i zostawili na 3 miesiace zeby zanieczyscic mi działkę...

Proszę o opinie i z góry dziękuje za pomoc

#kiciochpyta #pytanie #afera #prawo
  • 5
  • Odpowiedz
@Igor111q: zawiadomienia do RDOŚ i niech oni oceniają ich postępowanie. Co do dalszych konsekwencji to odszkodowanie, zadośćuczynienie, przywrócenie stanu poprzedniego ale to zależy co tam się stało i jak to odwrócić
  • Odpowiedz