Wpis z mikrobloga

Tak oto wygląda równouprawnienie w praktyce - panie wychodzą z pracy o godz. 11:00, panowie pracują do końca :) Dzięki temu inkluzywnemu rozwiązaniu panowie, zamiast zająć się obsługą swoich zadań, będą "ogarniać pracę urzędu" czyli odbierać telefony i tłumaczyć ludziom, że ich sprawy nie zostaną dziś załatwione, bo 85% urzędu zostało oddelegowane do mycia okien i gotowania żurku.

Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni pozdrawiają pozostałych pracowników budżetówki, którzy przy okazji tego jak i wszystkich pozostałych świąt zostają dłużej w pracy za karę, że urodzili się z niewłaściwymi genitaliami. Wesołego Alleluja!

#seksizm #pieklomezczyzn #niebieskiepaski #rownosc #dyskryminacjamezczyzn niby #budzetowka ale jednak #januszebiznesu
zszargane-nerwy - Tak oto wygląda równouprawnienie w praktyce - panie wychodzą z prac...

źródło: rownosc

Pobierz
  • 143
Robię w samorządówce w powiatowym mieście i to dalej funkcjonuje w kilku urzędach. U nas to się skończyło po odpowiednim donosie i rozmowie. Teraz baby jak chcą umyć okna dla Jezuska to biorą normalny urlop. xd
to pojedzie i zapłaci za naprawę reflektora. myślisz, że każdy facet grzebie w aucie?


@Cadfael: Ale przecież kobieta też może np. pojechać zamówić obiad i zapłacić sprzątaczce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cadfael: Generalnie przesadził ale... czas wykonania często zależy od narzędzi. Nie zawsze sie opłaca kupować i wtedy robisz czym masz i wychodzą jakieś absurdalne wartości na poświęcony czas. W mieści nikt ci nie przyjedzie za mniej niż 100-200zł a na naprawę pierdół u mechanika sie czeka bo najpierw realizują standardowe rzeczy bo na tym mają największy zysk. Jak wykańczałem mieszkanie ~80m to za montaż oświetlenia i gniazdek/włączników firmy mi mówiły 5-7k
@Tyrande: jeszcze 2 lata temu u mnie to było normą (duży zakład), przestali bo wprowadzili system kart i MUSISZ BYĆ NA CZAS i NIE MOŻESZ wyjść wcześniej. Bo nie. Dotyczy to wszystkich, od sprzątaczek po Prezesa Prezesów. Gdyby nie to, dalej by tak było, więc nie urban legend.
@pasta_alla_carbonara: jeszcze 2 lata temu u mnie to było normą (duży zakład), przestali bo wprowadzili system kart i MUSISZ BYĆ NA CZAS i NIE MOŻESZ wyjść wcześniej. Bo nie. Dotyczy to wszystkich, od sprzątaczek po Prezesa Prezesów. Gdyby nie to, dalej by tak było, więc nie urban legend.
tak to działało z 50 lat temu przy "stereotypowym" podziale ról. Teraz baby ani nie sprzątają ani nie gotują bo przecież równouprawnienie mamy i chłop też może ogarniać święta.


@thewickerman88: zdziwiłbyś się jak bardzo nadal działa podział ról w Polsce poza wielkimi miastami.

i siedzenie cicho z przyzwoleniem na traktowanie jak śmieć jest rozumiem rozwiązaniem tego problemu?


@Morf: tak może napisać tylko osoba która nigdy nie zaznała realiów życia w