Wpis z mikrobloga

Cześć,
Płyta indukcyjna - które sterowanie jest Waszym zdaniem wygodniejsze?

1. Electrolux z czterema osobnymi sliderami - np. CIT61443
2. Bosch z jednym dużym sliderem i przełączeniem pól, np. PIE631FB1E

Macie któreś z tych i narzekacie lub polecacie? Lub może porównanie obydwu?
Z góry dzięki za pomoc!

#remontujzwykopem #bosch #electrolux #kuchnia #sprzet #agd #urzadzenia #mieszkanie #indukcja #plytaindukcyjna #gotowanie
bllc - Cześć,
Płyta indukcyjna - które sterowanie jest Waszym zdaniem wygodniejsze? 
...

źródło: electrolux vs bosch

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@bllc: 4 osobne - od razu kontrolujesz pole, nie tracisz czasu na naciśnięcie wyboru pola, także jest szybciej. 1 ruch zamiast 2.
  • Odpowiedz
@bllc: Bierz płytę, która pozwala na niezależne kontrolowanie pól.
Wspólny slider po pewnym czasie wkurza niesamowicie bo trzeba co najmniej 2 razy pikać (a w niektórych modelach 3) żeby włączyć pole. I weź teraz w trakcie świątecznego gotowania na 4 pola wybierz to jedno, które zaczyna Ci kipieć żeby zmniejszyć mu moc...
Mówię z doświadczenia. Za pierwszym razem ten błąd popełniłem.
Sprawdź Gorenje jeszcze bo robili naprawdę dobre płyty.
  • Odpowiedz
@duzy240: Mam dokładnie tego Boscha. Kupiłem po studiowaniu opinii nt różnych płyt w sieci. Rozważałem niezależne sterowanie polami, ale zawsze coś mi nie pasowało. Generalnie jestem zadowolony z płyty. Grzeje bardzo szybko, jest cicha. Konieczność wyboru pola do jego wysterowania na pewno nie jest zaletą, ale da się żyć (2 kliknięcia). Istotne jest to, że W Boschu sterowanie jest bardzo precyzyjne. Na tego Electroluxa i inne płyty ludzie czasem narzekają, że
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@LudzieToDebile: Dzięki! Dotyk jest responsywny czy może często zdarza się, że nie załapie? Wdziałem, że te płyty mają też funkcję rozpoznawania naczynia, więc jeśli gotuje się w jednym garnku, to chyba nie trzeba wybierać danego pola, a od razu moc.
Możesz napisać czy działa to sprawnie? Albo, np. jak dostawię drugie naczynie, to czy płyta też automatycznie przełączy na nowe pole?
Z góry dzięki.
  • Odpowiedz
@bllc: Dotyk działa bardzo precyzyjnie. Naprawdę rzadko zdarza się pomylić o pół działki. I jest czuły. Nie trzeba jakoś się specjalnie starać. Po wykryciu dotknięcia płyta dość głośno pika na potwierdzenie. Chyba można wyłączyć, ale nie bawiłem się.
Naczynia są rozpoznawane, więc jak płyta jest pusta, i postawisz garnek, to ona sama wybierze palnik. Jak już coś na płycie stoi, to coś zostanie wybrane i dostawienie nowego garnka nie zmieni wyboru
  • Odpowiedz
@bllc: Od 8 lat mam model Gorenje, z osobnymi kontrolkami pól - zero problemów. Od Elektroluxa trzymam się z daleka od czasu gdy 2 ich pralki skończyły żywot tuż po gwarancji. Z drugiej strony płyty Elektroluxa sprzedawała IKEA.
  • Odpowiedz
@bllc: mam w domu whirlpoola i tak szczerze to nienawidzę tej płyty.
W sumie to moja pierwsza indukcja (wcześniej tylko gaz), więc tez nie wiem, czy ten typ tak ma, czy to normalka, ale:
1. Generalnie nie ma problemu, żeby wybrać odpowiednią moc.
2. Jak coś Ci kapnie na ten panel sterowniczy, to płyta jobla dostaje i się wyłącza. Potem zamiast gotować, to szukasz suchej ścierki, żeby wytrzeć do sucha i
  • Odpowiedz