Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: betonoza zła, ale i ogródki działkowe to zły pomysł na obecne czasy. Korzysta z tego tylko garstka wybranych. Ogródki obok mnie są za ogrodzeniem do którego klucze i pilota mają tylko działkowcy, nikt z ulicy nie może korzystać z tych terenów, nawet wspólnych. Do tego pełno samolowlki budowlanej gdzie ludzi mieszkają cały rok i kopca zimą paląc jakieś gówno w piecu
  • Odpowiedz
Lewackich komuchów??
To chyba prawackie wolnościuchy mają takie błyskotliwe pomysły. Oczywiście znajdą sposób, żeby na takich debilizmach jeszcze zarobić, bo pan burżuj musi sobie napchać kabzę nawet na czyjejś niewygodzie.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: ja bym zrobil jeszcze inaczej. Zlikwidować RODy (te ktore sa w centrum duzych miast) i postawic w ich miejsce cos w stylu Central Park. Takie "zielone pluca" miasta, ale dostepne dla wszystkich.
  • Odpowiedz
Wolę sobie pospacerować po czyściutkich ogródkach działkowych

@WielkiNos: #!$%@? kłódkę łomem czy skaczesz przez płot żeby się przespacerować? A jak właściciele dzwonią na policję to co robisz?
  • Odpowiedz
@badtorro: widac jak przystalo na prawdziwego Polaka rodaka holdujesz zasadzie “nie wiem ale sie wypowiem”. Mam ROD,a w Warszawie gdzie licytacje obecnie za najmniejsza 300m dzialke to startuja od 80k jak sie cos pojawi. Po 2 woda na ROD nie jest darmowa, kazdy ma swoj licxnik zarowno na wode jak i na prad. Na ROD zaszla wymiana pokoleniowa i obecnie w wiekszosci na moim ogrodzie to mlodzi ludzie z dziecmi raczej
  • Odpowiedz
dodatkowo będziesz miał o kilka stopni wyższą temperaturę z


@WielkiNos: o daj boże, bo w tym kraju ciepło jest max 2 tygodnie w roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Urban sprawl, mówi to panu coś? Wolę, żeby ludzie dojeżdżali z centrum do centrum, niż z wioski pod miastem. RODy to przeżytek i to jest fakt. Nie ma na nie miejsca we współczesnych dużych miastach.
  • Odpowiedz
Chyba w każdym większym mieście rody można spotkać niemal w centrum miasta lub w innych bliskich centrum. A tymczasem budowy są na zadupiach


@Megasuper: to może zróbmy najpierw RODy poza miastem i zacznijmy migrację krok po kroku, zezwalając na zasiedlanie się nowych osób tylko na nowym terenie, przez co stare będę powoli same pustoszały
  • Odpowiedz
@WielkiNos Uprawianie ogródków w centrum miasta by marchewka była pyszna że spalinami a młodzi niech wypieprzaja mieszkać na zadupiach.

Obroną patologii RODÓW to typowy przykład egoizmu. Totalne wysłanie na młodsze pokolenia i ich potrzeby byle zachować dostęp do swoich przywilejów żerowania na państwowym.
  • Odpowiedz
@Herubin: ale wiesz ze tez mozesz miec ROD? Handel prawem do wieczystej dzierzawy jest powszechny i wielu mlodych juz z tego prawa dawno skorzystala. Tez mozes sobie ogarnac taka dzialke.
  • Odpowiedz
@Herubin:

Obroną patologii RODÓW to typowy przykład egoizmu. Totalne wysłanie na młodsze pokolenia i ich potrzeby byle zachować dostęp do swoich przywilejów żerowania na państwowym.


Wiadomo, bo deweloper to dobry chłopak postawi bloki z mieszkaniami nie będącymi klatkami hodowlanymi dla polaka zwyczjanego,
firmy inwestycyjne nie wykupią od razu po rozpoczęciu budowy całego osiedla żeby napompować ceny mieszkań do #!$%@? poziomów każąc ludziom ładować się po same bile w kredyty na 30+
  • Odpowiedz
@WielkiNos: A przeczytałeś/przeczytałaś coś poza tytułem w ogóle? Artykuł raczej wskazuje zakusy deweloperów i zmianę przepisów z 2023, które ułatwiają taką likwidację.
  • Odpowiedz
@Ogau: Przecież sama idea wydzielenia jakiegoś gruntu przez miasto ,,tam mają być działki działeczki i koniec kropka'' to żaden wymysł komunizmu i to akurat jest dobre. Nie ma, że sobie deweloperzy postawią gdzie chcą co chcą. Nie ma że kupiłeś mieszkanie na obrzeżach, by mieć zieleń i takie ,,ekskluzywne'' sprawy jak ogródek na działce. Powtarzam EKSKLUZYWNE. XXI wiek, a ja mówię, że ekskluzywne jest by ktoś mógł na 2 arach sobie
  • Odpowiedz
@WielkiNos: wyczopki myślą, że jak zabudują tereny rodów kurnikami to będzie ich w końcu stać na własne M xD
Dupa ich piecze i żadne maści nie pomagają, że ktoś może mieć ogródek.
  • Odpowiedz