Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że jako już dorosły facet oglądnąłem jeden z odcinków "Muminków" i jako dziecko człowiek tego nie zauważa ale ta bajka przez swój klimat jest bardzo psychodeliczna, od początku przez muzykę, tajemniczość postaci i wywoływanie u człowieka takiego dziwnego uczucia, przecież te postacie, które tam występują ciągle są aluzją do naszych codziennych problemów, nawet depresji i wywoływanie takiej nostalgii poprzez grę na harmonijce przez Włoczykija! Ta bajka miała w sobie bardzo specyficzny taki zagadkowy i tajemniczy klimat przez co bardzo się różniła się od Gumisiów czy Smerfów.

#nostalgia #gimbynieznajo #heheszki #lata90 #seriale #film #swiat
wakxam - Powiem wam, że jako już dorosły facet oglądnąłem jeden z odcinków "Muminków"...

źródło: latest

Pobierz
  • 148
Buka to personifikacja strachu przed nieznanym. Wszyscy się jej boją bo myślą, że ma złe zamiary i chce wszystko zniszczyć. A tak naprawdę ona chce się tylko ogrzać i jest bardzo samotna, nieszczęśliwa i zmarznięta.


Buka uczy, żeby nie oceniać po pozorach, oraz, że strach często wynika z niewiedzy.


@nika_blue: no to słabo nauczyła, bo ja dalej boję się buki ()
@wakxam ciężko powiedzieć czemu odczuwałem niepokój oglądając Muminki. Dużo było tam scen w jakiś tajemniczych, mrocznych sceneriach np w głębokim lesie. Postacie które u mnie wywoływały lęk to Bobek, ta wiedźma na miotle.
Chyba spróbuję sobie obejrzeć Muminki kiedyś.
Nie mam żadnych wspomnień związanych z Muminkami. Dla mnie były nudne - oglądałem tylko dlatego, że i tak był limit 10 minut na bajki dziennie, więc na bezrybiu i rak ryba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Np. Postac buki ma wywołać strach przed potencjalnym zagrożeniem ze strony zboków lubiących dzieci


@Rockoko: no to u mnie słabo to wyszło, bo ja się buki nie bałem, tylko jej współczułem, że nic nie zrobiła, a wszyscy jej unikali xD
A Buka to pewnie człowiek z depresją szukający przyjaciół ale pozytywni ludzie się go brzydzą i odrzucają ( ͡° ͜ʖ ͡°)