Wpis z mikrobloga

Straż miejska w tym mieście to nieśmieszny żart. Mam dużą tolerancję na wykroczenia parkingowe, natomiast jeden głąb regularnie staje częściowo na przejściu dla pieszych a częściowo na miejscu wyłączonym z ruchu, przy samym ruchliwym skrzyżowaniu. Codziennie po kilka godzin. Raz zza jego samochodu wypadł mi rozpędzony rowerzysta wprost przed maske i tylko cudem uniknęliśmy stłuczki, domyślam się że on też mnie nie widział do ostatniej chwili.

Był to moment gdy chciałem zgłosić to parkowanie na policje- przekierowali na straż miejską. Zadzwoniłem po patrol straży miejskiej - "Tamuje ruch? Nie? Będziemy za 6 godzin bo mamy ważniejsze rzeczy do zrobienia".

Za namową wykopków zgłosiłem go online przez stronę uprzejmiedonosze. Przyszło umorzenie z powodu niewykrycia sprawcy. Po 2 latach. Gościu został wezwany na przesłuchanie, powiedział że to nie on i na tym się sprawa skończyła. Ja #!$%@? i jak w tym mieście ma być dobrze.

#wroclaw #zalesie
  • 10
  • Odpowiedz
@Little_Juice: wina rowerzysty ale jak ci uszkodzi auto i zwieje to szukaj wiatru w polu.

@bonekropik Niestety SM to straszliwa tragedia jest w tym mieście. Policja ma w dupie bo jest SM, SM nie ma ludzi bo teraz do Policji biorą każdego kto oddycha praktycznie więc nie ma odrzutkow dla SM, a hajs w SM słaby więc nikt normalny się nie pcha.

Generalnie mamy udawana SM która mogłaby spokojnie znacznie bardziej
  • Odpowiedz
@bonekropik Mirek, w tym mieście SM chwali się, że czasem wlepi 140 mandatów dziennie. Jak by się przyłożyli to u mnie na ulicy na 300m dali radę wypisać więcej i to wysyłając pojedynczy patrol. Nawet gdyby wystawiali mandaty tylko tym co parkują zbyt blisko skrzyżowań czy przejść ograniczając tym widoczność to taki wynik ten patrol by zrobił w ciągu dnia nawet na jakimś mały osiedlu. Czego jednak spodziewać się po instytucji o
  • Odpowiedz
@bonekropik Niestety SM to straszliwa tragedia jest w tym mieście. Policja ma w dupie bo jest SM, SM nie ma ludzi bo teraz do Policji biorą każdego kto oddycha praktycznie więc nie ma odrzutkow dla SM, a hajs w SM słaby więc nikt normalny się nie pcha.

@Darth_Gohan To jest właśnie clue problemu. Potrafią za to wlepić mandat rowerzyście, który zjechał z DDR by ominąć idącą nim madke z babelkiem w wózku,
  • Odpowiedz
@bonekropik: obecnie za niewskazanie kto kierował pojazdem też jest mandat i to sporo wyższy niż za nieprawidłowe parkowanie więc zgłaszasz na uprzejmie donoszę każdorazowo jak stoi inaczej i czekasz aż mu się kolekcja mandatów uzbiera jak pójdzie w zaparte to się nieźle zdziwi ;)
  • Odpowiedz