Wpis z mikrobloga

Kurde no kiedy #alfaromeo zrobi coś ludzkiego? Mam 159 1.9 jtdm 150km, to mój ulubiony samochód, a trochę ich miałem.
Ale to już 2007 rocznik, jest złachana i chciałbym coś nowego. Giulietta? Niby akceptowalna, ale malutka, plastikowa (wiem co mówię, dziewczyna ma i jechałem nią do Chorwacji)
Giulia/Stelvio - benzyny chleją bardzo dużo, diesle podobno mułowate i słaba kultura pracy (choć mi 1.9jtdm nie przeszkadza), a chętnie bym właśnie diesla przytulił.
tonale - małe, niezbyt ładne i za drogie jak za to co oferują
Chyba się niczego nie doczekam i zerkam na peugeoty 508 II gen, albo będę jeździł 159 aż mi silnik wypadnie na asfalt
#samochody #motoryzacja
  • 14
  • Odpowiedz
@smway:

diesle podobno mułowate i słaba kultura pracy

choć mi 1.9jtdm nie przeszkadza


Nie pracują gorzej niż 1.9
Poza tym nie doczekasz, a na pewno nie diesla
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: masz/miałeś? jak wrażenia? bo może tylko sceptycy recenzenci tak narzekają, a wcale nie jest tak źle.
Ale tak samo w ogóle ich nie ma, nie ma używanej giulii po lifcie w dieslu. a diesel tam kluczowa rzecz chyba, szczególnie jeśli chodzi o wykończenie wnętrza
  • Odpowiedz
@smway: 2.2 jtdm nie miałem.
Ale JTD/jtdm nigdy nie słynęły z kultury pracy.
Diesli po lifcie jest dużo ale pewnie nie w Polsce. We Francji połowa to diesle
  • Odpowiedz
  • 0
@xyzak: ta 10 xD
chyba krajówką zgodnie z przepisami
@PiotrFr nawet jeśli to przy sprowadzeniu akcyza 18%, trochę lipa.
Ale dobra, nie spieszy mi się, może coś wyhaczę okazjonalnie przeglądając
  • Odpowiedz
@smway: Ja wiem czy Giulia w dieslu jest mułowata? najsłabsza 136 konna zbiera się jak Twoje 1.9 ale już 190 konna robi setkę koło 7s. Pamietaj tez, ze te słabsze zchipujesz na ponad 200 i schodzisz blizej 6s. Ja natomiast osobiscie bym bral 280 konną benzynę. Nie wiem jak w dieslu (wydaje mi sie, ze też) ale w benzyniaku jest jeden z lepszych automatow na rynku - skrzynia ZF. Trwała i
  • Odpowiedz
  • 0
@Luko: masz taką czy mówisz na podstawie filmików? 136 konna nie jest na PL rynek. Chodzi o to, że ma "laga" przy starcie jak 159, przy sprincie do 100km/h masz już 4. bieg. Chip to utrata gwarancji i nigdy nie będzie tak dobry jak fabrycznie wyższa moc
  • Odpowiedz
@smway: myslalem ze masz na mysli wersje przedliftowe (czyli juz bez gwarancji) skoro tez brales pod uwage Giulettę. Z mojego doswiadczenia wiem ze jak auto jest po dobrym chipie (a nie jakims tanim gotowcu) to z reguly jezdzi lepiej niz odpowiednik seryjny o tej samej mocy. Do tego masz chip skrzyni, ktory poprawia dzialanie skrzyni i mocno redukuje laga (ktory i tak nie jest duzy jak na automat) Nie jezdzilem dieslem
  • Odpowiedz
Tam zwykle hydro jest


@PiotrFr: kurde faktycznie, byłem pewien że to dwusprzegłowka bo odniosłem wrażenie że działa lepiej niż DSG
  • Odpowiedz
@smway: diesle w Giulii są mułowate w porównaniu do benzyn w Giulii ale nie w porównaniu do innych diesli - a szczególnie tych w 159. Byle byś kupił 180 koni lub więcej - w niższych mocowo po prostu trzeba zmienić mapę silnika.
  • Odpowiedz