Wpis z mikrobloga

Hej. Szybkie pytanie.
2yskoczylem w robo do sklepu na szybko, auto normalnie odpaliło zajechałem, kupiłem. Wsiadam i nic. Kręcę i kręcę zero reakcji. Na plaka łapał ale tylko tyle ile plaka wypalił. Auto jeździ tylko na lpg benzyna też nie działa xD co się mogło wysrac? Elektrozawór?
Za godzinę dopiero mogę tam podejść spowrotem i zerknąć coś bardziej, ale na co patrzeć? XD pacjent - sj413
#mechanikasamochodowa
  • 10
Auto jeździ tylko na lpg benzyna też nie działa xD co się mogło wysrac? Elektrozawór?


@starebaby-i-wino: Czyli zawsze palone było z LPG? Może być że któryś elektrozawór się skleił zwykle to ten na parowniku. Możesz sprawdzić czy pojawia się gaz w węzu do wtryskiwaczy przy próbie palenia i czy zasilanie idzie na elektrozawór gazu.
@starebaby-i-wino: Jak cisza na butli i pod maską to sprawdź czy dochodzi zasilanie na elektrozawory. Możliwe że sterownik od LPG padł, spalił się albo zaśniedział bezpiecznik od LPG szukaj przy akumulatorze albo/i w okolicach cewki zapłonowej.
Jak masz przełącznik kołyskowy 3 pozycyjny jak stag 2W to często w nich wtyczka z tyłu tego przełącznika się upala.

Możesz zdrutować i podłączyć pod zasilanie pompy paliwa (albo wtryskiwaczy jak też są na przekaźniku