Wpis z mikrobloga

#poznanmotorshow #motoryzacja

Pierwszy raz od ~10 lat wybrałem się na jakieś targi motoryzacyjne. Wszyscy wystraszyli się Chińczyków? Czy targi w Poznaniu zawsze tak średnio wyglądały pod względem nowych?

Z Azji to jeszcze; ze znanych marek nie widziałem tylko Mitsubishi, a było chyba z 5 takich, które są w Polsce od niedawna.

Ale z Europy widziałem tylko Renault+Dacia i Mercedesy. No i supersamochody. I po jednym: opel, peugeot, citroen obok siebie. Stellantis to był żart xd
Brak VAGa tym bardziej, jakby bali się poziomu swoich aut względem Chińczyków.

Największa kolejka była do MG, zdecydowanie. I kurde podejrzanie tanio jak na to co reprezentują sobą w środku. Jedyny zły w dotyku plastik znalazłem w środku uchwytu do zamykania, ten co dalej wychodzi z wnęki i otacza przycisk elektrycznych szyb. Co ciekawe w niższym modelu jest lepszy niż w wyższym, tam to po prostu jak zabawka z bazaru. Może teraz produkują ze stratą a potem przejdą na gorsze materiały? A może jesteśmy robieni bez mydła przez pozostałe koncerny? Nie wiem i jestem bardzo ciekaw.

Prototyp Hyundaia leci na tapetę <3
Toxen - #poznanmotorshow #motoryzacja 

Pierwszy raz od ~10 lat wybrałem się na jakie...

źródło: hyundai-n-vision-74

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Toxen: a z tym, że są tańsze to też tak nie do końca. Trzeba liczyć utratę wartości, a ona na pewno będzie większa. Niedawno kumpel mi się żalił, bo 2 lata temu kupił MG EHS i teraz może sprzedać za 50% tego co dał
  • Odpowiedz
@Toxen DeLoreana widzę w tym Hyundaiu ()

A co do Chińczyków, oprócz utraty wartości trzeba jeszcze pamiętać o serwisie czy gwarancji. Gdzie zabierzesz chińskiego cudaka, jak się zepsuje? Najbliższe ASO w Berlinie albo Paryżu, a lokalny mechanik wygoni cię z tym badziewiem, bo nie ma do niego części.
  • Odpowiedz
@Toxen: Stan europejskie motoryzacji świetnie opisuje twój post. Chińczycy szykują sie do zalania europy tanimi i być może w miarę ok wykonanymi autami, na które wszyscy czekają bo europejskie mają ceny z kosmosu.

Na tapetę wjeżdża koncept hyundaia, bo ten producent shitboxów pożyczył inżynierów z niemieckich marek i robi/ł model N, będące czystokrwistymi sportowcami, gdy taki mercedes zrobił C klasę AMG o wadze 2300kg i nazywa to autem sportowym xD
  • Odpowiedz
@Toxen: to raczej malejące zainteresowanie ze strony producentów
Do covida było fajnie, pierwsze po pandemii były cienkie. Aktualne są największe według mnie od 2020 roku.
  • Odpowiedz
@Toxen ja się chińczyków wystraszyłem,siedziałem w jednym z samochodów Baic obok mnie na miejscu kierowcy siedział jakiś facet.Jak u góry jest taka część plastikowa na której są włączniki świateł wewnątrz auta to chłopów się udało wsadzić palca wskazującego między ten plastik a podsufitkę.Aż się przypomina wykonanie ZAZ'a Tavri.
Najlepiej chińczyków (a bynjamniej Baic)jest skomentować zdaniem takim iż małe rączki się nie postarały.
  • Odpowiedz