Wpis z mikrobloga

@8_8_8: Jak nie masz doswiadczenia to mozesz zrobic ale cala wiedza ci sie nie przyda na wielu stanowiskach, wiedza typu konfiguracja switcha, routera, szczegoly dotyczace dynamicznego routingu. Podstawy dotyczace sieci sa uniwersalne, adresacja ip, jak pakiet, ramka przechodzi przez sieci, czym sie rozni warstwa druga (switche, warstwa danych) od trzeciej (routing, routery).
Pracujesz jako admin czyli co robisz, hasla resetujesz czy co? Bardzo malo konkretow.
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister: linux admin / devops dokładnie. Głównie wirtualizacja, konteneryzacja (kubernetes), bazy danych, serwery web, automatyzacja(ansible, terraform) i ostatnio IaaC. Co do podstaw sieci komputerowych to przerabiałam to w technikum.
@przegrywam_przez_miasto mam właśnie w pracy dwóch programistów po katolickiej uczelni których musiałam wyprowadzić z błędu, że ich CCNA w CV to papierek o skończeniu kursu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy książka CCNA 200-301. Zostań administratorem sieci komputerowych Cisco
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister: z urządzeń sieciowych obsługuje mikrotiki, xen servery i jeszcze zabbix do monitoringu. Do tego nie trzeba wiedzieć, jak zbudowany jest pakiet i jak router fizycznie przelicza przez zmianę napięcia maski sieci. Wystarczy mi wiedza, które adresy ip są dostępne dla sieci lokalnej.
  • Odpowiedz