Wpis z mikrobloga

Mój problem z obrazkami AI jest taki, że czuję się oszukiwany. Jakby ktoś mnie ciągle chciał zrobić w kuja. Wrzuca się obrazki wyglądające jak zdjęcia i nikt nie mówi, że to AI, więc każdy myśli, że to faktycznie zdjęcie, a potem się przyglądasz i widzisz, że jednak AI i czujesz rozczarowanie. To samo z rysunkami, ktoś wrzuca obrazek AI wyglądający jak rysunek, ale nie mówi, że to AI, więc każdy myśli, że to rysunek, do czasu aż się przyjrzy i zobaczy, że jednak AI. I znów rozczarowanie.

Czuję się jak na jakimś chińskim straganie pełnym podróbek. Niby wszystko wygląda jak markowy oryginał na pierwszy rzut oka, ale szybko się okazuje, że to tani szajs z bazarku. Z każdej strony mnie atakują jakieś podróby, ciągle ktoś chce mnie zrobić w kuja, ciągle ktoś oszukuje i cwaniaczy.

Mam nadzieję, że kiedyś będzie to uregulowane prawnie i każdy obrazek AI będzie musiał być oznaczony jako AI... Nie wiem jak, ale po prostu mam nadzieję, że coś wymyślą i znajdą sposób na odróżnianie z 99% pewnością co jest AI a co nie. Nie chcę być robiony w kuja. Jak szukam zdjęć, to chcę zdjęcia, a nie AI. Jak szukam rysunków, to chcę rysunki, a nie AI. >_<
  • 6